گالوپ:اعتماد آمریکایی ها به سیاست های خارجی این کشور به پایین ترین حد خود رسید

گالوپ,امریکا,نظرسنجی

نیویورک- ایرنا-در حالی که قرار است باراک اوباما رییس جمهور امریکا چهارشنبه شب به وقت محلی تصمیم نهایی خود در رابطه با مشکل داعش و مقابله با این گروه تروریستی را با مردم این کشور در میان بگذارد، موسسه پژوهشی گالوپ اعلام کرد که بر اساس آخرین نظر سنجی ها اعتماد و احترام مردم آمریکا نسبت به سیاست های خارجی این کشور به43 در صد یعنی پایین ترین حد خود در چند دهه گذشته رسیده است.

موسسه پژوهشی آماری گالوپ روز چهارشنبه اعلام کرد که در نظر سنجی سالانه این موسسه که در فاصله روز های 4 تا 7 سپتامبر و در میان یک هزار و 77 نفر از مردم آمریکا صورت گرفته از شرکت کنندگان سوال شده است که تا چه حد به سیاست های خارجی دولتشان و توانایی مسوولان به حل مشکلات مربوط به سیاست خارجی در این کشور اطمینان و اعتماد دارند.

43 در صد از شرکت کنندگان گفته اند که هنوز به طور نسبی به قابلیت های دولت آمریکا برای حل مشکلات خارجی امید و اعتماد دارند که از این گروه فقط 40 درصد نسبت به این قابلیت ها ابراز اعتماد و اطمینان قاطع کرده اند.

نظرسنجی مذکور در شرایطی صورت گرفته است که رییس جمهوری آمریکا و مسوولین کاخ سفید با مشکلات و بحران های متعددی از جمله مساله فلسطین و اسرائیل، بحران های عراق، سوریه واوکراین و مهم تر از همه بحران مربوط به گروه تروریستی داعش روبرو هستند.

موسسه گالوپ در گزارش این نظر سنجی یادآور شده است که میزان اعتماد و اطمینان مردم آمریکا نسبت به تواتمندی های سیاست خارجی آمریکا 17 در صد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

این گزارش حاکی است که اعتماد مردم این کشور به توانایی های دولت در خصوص سیاست های داخلی آمریکا نیز نسبت به سال گذشته کاهش مختصری داشته است.

گالوپ اشاره کرده است که بیشتر شرکت کنندگان در این نظر سنجی بزرگترین مشکل خود در سال 2014 را عدم کارایی دولت و مسوولین دولتی در حل مشکلات مختلف داخلی و خارجی اعلام کرده اند.

در این گزارش با یادآوری اینکه حتی در زمان جنجال های مربوط به ماجرای واتر گیت در زمان ریچارد نیکسون نیز 51 در صد از مردم آمریکا به توانایی دولتشان در حل مشکلات اطمینان داشتند، تصریح شده است که از ابتدای شکل گیری و فعالیت این موسسه تحقیقاتی مردم آمریکا هرگز تا این اندازه نسبت به کارایی مسوولین کشورشان بد بین و بی اعتماد نبوده اند.

اروپام-4-541**1010
کد N496285