مقتدی صدر:

عراق نباید با اشغالگران همکاری کند

آفریقا و خاورمیانه

رهبر جریان صدر ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در معرفی اسامی وزیران امنیتی از دولت عراق خواست که با اشغالگران همکاری نکند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، مقتدی صدر رهبر جریان صدر گفت: عراق نباید اسیر کسانی که به مشکلات طایفه ای دامن می زنند، يعنی افراطی ها و اشغالگران باشد.بغداد نباید با اشغالگران همکاری کند بلکه باید با کشورهای همسایه و همپیمانان همکاری کند.

وی افزود: کابینه عراق باید نهایی شود به ویژه هر چه سریعتر باید تکلیف وزارتخانه دفاع و کشور که عامل تعویق پرونده امنیتی است مشخص شود و مفسدان مجازات شوند.دولتمردان باید حامی ملت خود باشند و قبل از هر موضوع دیگر به فکر مردم باشند نه اینکه در پشت دیوار بنشینند، ملت را غرق در خون ببینند.دولت توان ایجاد ارتش ملی و بازگرداندن آوارگان به مناطق مسکونی خود را دارد.

مقتدی صدر تاکید کرد: روی سخن من با کسانی است که اختلافات منطقی با دولت گذشته داشته اند آنها باید بازگردند زیرا دولت سابق کنار رفته است.آنها باید دولت کنونی را به حال خود رها کنند تا به فعالیت خود ادامه دهد.ما آماده همکاری با میانه روها پس از اینکه کنار زده شدند هستیم.

شایان ذکر است این سخنان رهبر جریان صدر در حالی مطرح می شود که جان کری وزیر خارجه آمریکا با مسئولان عراقی برای تشکیل ایجاد ائتلاف بین المللی ضد گروهک تروریستی داعش رایزنی می کند و باراک اوباما قرار است استراتژی مبارزه با داعش را تشریح کند.