مرکل از امکان لغو تحریم‌ها علیه روسیه خبر داد

آلمان,روسيه,اوكراين

صدر اعظم آلمان از اتحادیه اروپا خواست تحریم‌های تشدید شده علیه روسیه را اجرا کند و در عین حال تأکید کرد که این تحریم ها به مجرد این که طرح صلح برای اوکراین به طوز کامل اجرا شود، برداشته خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سخنانی خطاب به قانونگذاران مجلس سفلی پارلمان کشورش ازبهبود وضعیت درگیری در اوکراین به دنبال توافق طرفین درگیری برای آتش‌بس خبرداد.

پیشتر پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین اظهار داشته بود که روسیه بالغ بر دو سوم سربازان خود را از مرز اوکراین عقب کشیده است.

مرکل با اشاره به فرآیند اجرای تحریم ‌های اتحادیه اروپا خاطرنشان ساخت: اگرچه در دورنمای فعالیت‌های نظامی در اوکراین بهبود ایجاد شده اما فقدان شفافیت نسبت به اجرای بسیاری از دیگر بندهای طرح صلح به معنی آن است که ما از اجرای این تحریم‌ها حمایت می کنیم. من امیدوارم به زودی در باره این مسئله تصمیمی اتخاذ شود.

به گفته مرکل مسائل آتش‌بس و تبادل زندانیان نمایانگر دو بند از مجموع 12 بند طرح صلح اوکراین است.

وی تاکید کرد: اگر همه این 12 بند به طور موثر اجرا شود ما نخستین کسی خواهیم بود که تحریم های جدید را لغو خواهیم کرد.

در عین حال دیپلمات های اتحادیه اروپا طی امروز در شهر بروکسل دیدار کردند تا به بررسی تحریم‌های سخت تر علیه روسیه پرداخته و همچنین مقامات فنلاند از کرملین خواستند تا به منظور پایان دادن به درگیری در شرق اوکراین تلاش بیشتری انجام دهد.

اتحادیه اروپا اخیرا تصمیم گرفت تا دست کم چند روز اجرای دور دوم مجازات های اقتصادی علیه روسیه را تعلیق کند.

انتهای پیام

کد N496251