کنفرانس نقش علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین

صلاح زواوی: از طریق وحدت می‌توانیم به پیروزی برسیم

سیاسی

سفیر فلسطین در تهران گفت: امام خمینی (ره) دو علم (پرچم) در دست داشت یکی علم کشور فلسطین و دیگری علم اسلام بود که اکنون آن پرچم در دست جانشین ایشان امام خامنه‌ای است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صلاح زواوی، سفیر فلسطین در تهران عصر چهارشنبه در اختتامیه همایش بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت غزه که در سالن همایش‌های هتل المپیک برگزار شد با تشکر از جمهوری اسلامی ایران و آرزوی سلامتی برای رهبر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ما از صد سال پیش تا به حال در فلسطین در حال مبارزه هستیم و صدها هزار شهید داده‌ایم. هیچ فلسطینی نیست که مجروح نشده باشد یا شهید نداده باشد و یا خانه او ویران نشده باشد. مبارزه ما هم‌چنان تا آزادی تمام اراضی فلسطین ادامه دارد.

او ادامه داد: صهیونیسم باید به پایان کار خود نزدیک می‌شود. ما در غزه دو هزار شهید و 11 هزار مجروح داده‌ایم و ده‌ها مدرسه و بیمارستان از بین رفته است و برخی از خانواده‌ها کل اعضای خود را از دست دادند ولی هم‌چنان مقاومت در مرزهای فلسطین ادامه دارد.

سفیر فلسطین در تهران تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دِینی بزرگ برگردن ما دارد. ما دست خود را در دست او گذاشته‌ایم. اولین‌بار است که موشک‌ها این چنین صهیونیست‌ها را تحت فشار قرار داده و غافلگیرشان می‌کند. برای فلسطینی‌ها مهم‌ترین اصل پیروزی در مقابل صهیونیست‌هاست.

صلاح زواوی تصریح کرد: با حمایت‌های ایران از مقاومت اکنون مقاومت در حال ساخت اسلحه است و اگر هزینه‌ای نیاز باشد ما آن را می‌پردازیم.

وی تأکید کرد: دشمن می‌خواهد از تمام اختلافات قومی بهره ببرد ولی من به عنوان یک سرباز کوچک می‌گویم هر مسلمانی که به کتاب خدا و رسول الله اعتقاد دارد مسلمان است و باید اختلافات را کنار بگذاریم چرا که از طریق وحدت می‌توانیم به پیروزی برسیم.

سفیر فلسطین در تهران تأکید کرد: پیامبر بارها فرموده اند قبله اول مسلمانان قدس است و ما نمی‌توانیم آن را فراموش کنیم. همه باید در صحنه جهاد فعالیت کنیم. مسوولیت علمای ما مسوولیت زیادی است. توطئه فقط در فلسطین خلاصه نمی‌شود. هدف آن‌ها این مذهب و آن مذهب نیست بلکه کل اسلام را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند ریشه‌های اسلام را بزنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در ادامه این مراسم جعفر عبدالسلام، دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام از کشور مصر ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: آن چیزی که در مجمع می‌بینید این است که این مجمع نیازهای مسلمانان را حس می‌کند ما فقط برای صحبت گردهم جمع نشدیم بلکه باید در راستای افکار جدید خود گام برداریم. خوشبختانه این مجمع تقریب اندیشه‌ها را به خوبی لمس می‌کند .

وی ادامه داد: ما در کشورهای اسلامی با دو خطر اساسی مواجه هستیم. یکی خطرات داخلی که نیازمند مقاومت است و با نیروی نرمی به نام داعش وارد کشورهای اسلامی شده است. ما اینچنین جنبشی را نمی‌خواهیم و خطر دوم دشمنان خارجی هستند که می‌خواهند جلوی رشد و توسعه کشورهای اسلامی را بگیرند.

دبیر کل اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام افزود: ما باید در دانشگاه‌ها به فرهنگ مقاومت بها بدهیم و بدانیم چگونه از مقاومت حمایت کنیم. این کار بر گردن علماست که به ترویج فرهنگ مقاومت کمک کنند.

هم‌چنین درادامه این مراسم شیخ زهیر، از علمای کشور لبنان تصریح کرد: ما امروز در تهران و جمهوری اسلامی ایران اتحادیه مقاومت را تأسیس کرده‌ایم و این حق ایران است. ما امروز به خاطر فلسطین گرد هم جمع شده‌ایم. فلسطینی که متعلق به خدا و جمهوری اسلامی ایران است.

او ادامه داد: فلسطین فوق تمام احزاب است و از آن تمام آزادگان است. انقلاب امام خمینی (ره) انقلاب مستضعفین بود و تمام مستضعفین جهان چشم به این انقلاب داشته و دارند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در جنگ اخیر غزه مورد ظلم واقع شد و هیچ کس به شکل مطلوب از او تشکر نکرد ولی خداوند بر همه چیز آگاه است. با تمام این اوصاف جمهوری اسلامی ایران هرگز از کسی نمی‌ترسد. ما یقین داریم ایران همیشه پشت آزادگان است و از هر حزب و کشوری که با اسلام باشد حمایت می‌کند.

این عالم کشور لبنان در پایان گفت: ما در لبنان با فتنه‌گری مذاهب مواجه شدیم. چرا که ما هم از خط مقاومت حمایت می‌کردیم. علمای اسلام باید بیش از هر چیزی از مقاومت حمایت کنند و با تفرقه بجنگند. من همین جا از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم چرا که ایران حامی کسانی است که از سر صدق و راستی شعار لااله‌الله و محمد رسول الله را می‌دهند.

انتهای پیام

کد N496214