اندیشمند عراقی: رژیم صهیونیستی محور تروریسم در منطقه است

اندیشمند عراقی,مالکی,همایش

تهران- ایرنا- ˈشیخ فاضل مالکیˈ اندیشمند برجسته عراقی با اشاره به فتنه های مختلف رژیم صهیونیستی، گفت که این رژیم علاوه بر اشغال قدس، محور تروریسم در منطقه نیز به شمار می آید.

مالکی در حاشیه همایش بین المللی علمای مسلمان در حمایت از مقاومت فلسطین، به خبرنگار ایرنا گفت: 'هر جنایتی که در منطقه رخ می دهد، در آن ردپایی از رژیم صهیونیستی دیده می شود.'

این اندیشمند عراقی با بیان این که هدف رژیم صهیونیستی ایجاد فتنه در منطقه و تجزیه آن است، فعالیت گروه های تکفیری تروریستی از جمله داعش در سوریه و عراق را همسو با این هدف خواند و گفت: رژیم صهیونیستی با اختلاف افکنی میان شیعه و سنی و ایجاد گروه های تروریستی به نام اسلام، درصدد ضربه به اسلام و تضعیف آن است.

وی با تاکید بر نقش علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین گفت: اندیشمندان باید به مسلمانان به ویژه جوانان هشدار دهند که در دام دشمن و گروه تروریستی داعش که در خدمت رژیم صهیونیستی است، نیافتند.

وی پیروزی مسلمانان را در گرو تضعیف دشمن و حمایت از مقاومت که بر هر مسلمانی واجب کفایی است، دانست.

شیخ مالکی با اشاره به مدعیان حقوق بشر که در برابر جنایات دشمن صهیونیستی و داعش سکوت اختیار کرده اند، گفت: رژیم صهیونیستی در غزه دست به نسل کشی زد، اما این مدعیان دم برنیاوردند.

مالکی همچنین به پیروزی فلسطینیان در جریان تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی به واسطه حفظ پایداری اشاره کرد و ادامه داد: صهیونیست ها با وجود برخورداری از زرادخانه عظیم و نقشه از بین بردن مقاومت، اما به لطف الهی شکست خوردند و دچار آسیب های روانی و در نهایت مجبور به ترک شهرهای فلسطین شدند.

این اندیشمند عراقی نقش علمای مسلمان را در تضعیف دشمن و تقویت حمایت های مادی و معنوی از مقاومت مهم دانست و یادآور شد: مهمترین سازوکار مقاومت وحدت کشورهای اسلامی است.

همایش بین المللی علمای مسلمان در حمایت از مقاومت برای بحث و تبادل نظر درباره فلسطین و مسوولیت جهان اسلام در قبال آن، با حضور اندیشمندان مسلمان در تهران در حال برگزاری است.

رسانام** 1453**2017
کد N496119