اخبار امنیتی عراق/

هلاکت دهها تروریست در غرب الرمادی/ضربات مهلک به داعش در دیالی

آفریقا و خاورمیانه

هلاکت دهها تروریست در حملات هوایی به غرب الرمادی،ضربات مهلک به داعش در دیالی،قطع خطوط امداد رسانی گروههای مسلح در دریاچه حمرین در 50 کیلومتری شمال شرق بعقوبه انفجار از مهمترین اخبار امیتی عراق محسوب می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، ضیاء کاظم فرمانده عملیات الجزیره و البادیه از هلاکت بیست تروریست وابسته به داعش در حمله هوایی به منطقه الخسفه در غرب حدیثه در 160 کیلومتری غرب الرمادی خبر داد.

وی افزود: نیروهای امنیتی به پیشروی ها خود علیه تروریست ها در منطقه حدیثه ادامه می دهند.

از سوی دیگر احمد صداک الدلیمی رئیس پلیس الانبار اعلام کرد: سلاحی که پلیس در اختیار دارد برای مبارزه با گروههای مسلح کافی نیست.تعداد افراد داوطلب در پلیس به هزار نفر رسیده است.

در همین حال فرماندهی عملیات بغداد با صدور بیانیه ای بیان کرد:نیروی هوایی در عملیاتی مراکز وابسته به تروریستها را در منطقه شیخ عامر در جنوب بغداد منهدم کرد و تعدادی از تروریستها را به هلاکت رساند.

یک منبع امنیتی در دیالی بیان کرد: نیروهای پیشمرگه در عملیاتی در اطراف روستاهای باهیزه در غرب دریاچه حمرین در 50 کیلومتری شمال شرق بعقوبه علیه داعش بخشهایی از این منطقه را به تصرف خود درآوردند.

این منبع افزود: در این درگیری ها که نیم ساعت به طول انجامید تعدادی از تروریستهای داعش به هلاکت رسیدند.نیروهای پیشمرگه طی عملیاتی خطوط امداد داعش را در دریاچه حمرین در السعدیه در 60 کیلومتری شمال شرق بعقوبه و جلولاء را قطع کردند.

منبع مذکور بیان کرد: نیروهای پیشمرگه ضمن قطع خطوط امداد رسانی، محاصره را تنگ تر کرده اند تا ساعت صفر فرا برسد.

این دریاچه یکی از مناطق امداد رسانی سلاح برای گروههای مسلح در السعدیه و جلولاء است.

یک منبع وابسته به پلیس عراق اعلام کرد: بر اثر انفجار دو خودرو بمبگذاری شده در ورودی منطقه بغداد الجدیده در رستورانی در این منطقه تعدادی کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای از هلاکت سه عکاشه البغدادی، عدنان خضیر، علی محمد و علی محمد الشایر در منطقه البعاج در موصل خبر داد.

در این بیانیه آمده است: نیروهای هوایی و اطلاعات نظامی ضربات مهلکی به مراکز تجمع داعش در مناطق المحلیبه و شمال موصل وارد کردند و خسارات زیادی به آنها وارد کردند.