اندیشمند یمنی: مقاومت محور اعتراضات ضددولتی مردم یمن است

یمن,همایش بین المللی علمای اسلام,بدر

تهران -ایرنا- رئیس مرکز علمی و فرهنگی ˈبدرˈ یمن گفت که مقاومت منحصر به فلسطینیان نیست بلکه مردم یمن نیز در مبارزات ضددولتی خود، استوار هستند.

دکتر'مرتضی بن زید المحطوری الحسنی' در حاشیه همایش بین المللی علمای مسلمان در حمایت از مقاومت فلسطین، به خبرنگار ایرنا گفت: 'مطالبات حوثی ها در یمن، خواسته بیشتر مردم این کشور است، اما متاسفانه دولت صنعا هیچ توجهی به آن نمی کند.'

وی افزود: 'انصارالله یک جنبش مردمی در یمن است که تحت فشار زیاد دولت قرار دارد و تاکنون شهدای زیادی تقدیم کرده است، اما تا تحقق کامل اهداف ملت یمن دست از مبارزه برنخواهد داشت.'

الحسنی با تاکید بر حمایت یمنی ها از مقاومت فلسطین و نقش علما در این زمینه، گفت: علمای مسلمان یمن با روشنگری های خود، از یک سو جوانان را از تجاوزهای وحشیانه رژیم صهیونیستی آگاه می کنند و از دیگر سو، هویت حقیقی گروه های تکفیری مزدور اسرائیل و همچنین خطر پیوستن به آنها را تبیین می کنند.

این اندیشمند یمنی از علمای مسلمان خواست که ضمن حفظ وحدت، از مردم فلسطین و سایر ملت های مظلوم جهان از جمله مردم یمن حمایت کنند.

وی همچنین جمهوری اسلامی ایران را خاری در چشم آمریکا دانست و افزود: آمریکا به جای مبارزه با تروریست های داعش که ریشه صهیونیستی دارند، حزب الله و ایران را محکوم می کند.

جمعی از علما و اندیشمندان مسلمان سراسر جهان با شرکت در همایش دو روزه علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین که دیروز در تهران آغاز به کار کرد، درباره مهم ترین موضوعات مربوط به فلسطین و وظیفه جهان اسلام در قبال این مساله به بحث و تبادل نظر می پردازند.

رسانام** 1453**2017
کد N496078