با تصویب کمیسیون برنامه؛

دولت مکلف به تجمیع بیمه‌های درمانی می‌شود

بيمه,كميسيون برنامه و بودجه

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دائمی کردن احکام تبصره‌های بودجه‌های سالانه دولت را مکلف کردند نسبت به تجمیع بیمه‌های درمانی تا دو سال آینده اقدام کنند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دائمی کردن احکام تبصره‌های بودجه‌های سالانه دولت را مکلف کردند نسبت به تجمیع بیمه‌های درمانی تا دو سال آینده اقدام کنند.

غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام این خبر به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه امروز رسیدگی به لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را به اتمام رساند و از مجموع 55 ماده این لایحه مواد 8 و 13 را حذف کرد و 3 ماده را به متن این لایحه اضافه کرد.

وی یادآور شد که این لایحه هفته دوم بعد از آغاز به کار مجلس در صحن علنی مطرح خواهد شد.

کاتب اضافه کرد: کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی این لایحه مصوب کرد خانواده‌های روستایی و عشایری و کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، 6 درصد حق بیمه را خودشان و بقیه را دولت پرداخت کند، همچنین خانواده‌های کارکنان لشکری و کشوری 7 درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی از مصوبه دیگر این کمیسیون برای تکلیف دولت نسبت به تجمیع بیمه‌های درمانی و تامین اجتماعی خبر داد و گفت: تمامی بیمه‌ها ذیل بیمه سلامت قرار می گیرند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون سالیانه یک درصد مالیات بر ارزش افزوده برای درمان بیماران صعب‌العلاج ، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و روستاییان اختصاص می‌یابد.

کاتب همچنین گفت: براساس مصوبه دیگر کمیسیون 10 درصد به قیمت بیمه شخص ثالث افزوده می‌شود و این مبلغ یک‌جا به بیمارستان‌ها اختصاص می‌یابد تا بیماران تصادفی در اورژانس هزینه‌ای پرداخت نکنند.

به گفته کاتب براساس مصوبه دیگر برنامه و بودجه هیات وزیران مکلف شد برای ایجاد ثبات و پایداری تعادل بین منابع و مصارف صندوق‌های بیمه و بازنشستگی را اصلاح کند.

وی در پایان اضافه کرد: کمیسیون برنامه و بودجه همچنین مصوب کرد مازاد درآمد اختصاصی دستگاه‌های اجرایی به همان دستگاه اختصاص یابد.

به گزارش ایسنا جلسات کمیسیون برنامه و بودجه برای رسیدگی به لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از شنبه در دو نوبت و با حضور نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی و دستگاه‌های اجرایی آغاز شده بود.

انتهای پیام

کد N495880