در پی حمله جیش‌ العدل به پاسگاه‌ مرزی در سراوان،

رمضان شریف: یک پاسدار شهید و دو بسیجی‌ زخمی شدند

سپاه,سراوان

مسول روابط عمومی کل سپاه در رابطه با حمله جیش‌ العدل به یکی از پاسگاه‌های مرزی کشورمان در سراوان گفت: سپاه دیروز بیانیه‌ی رسمی در این ارتباط صادر کرده است و اخبار تکمیلی را تا فردا اعلام می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایسنا، سردار رمضان شریف در حاشیه‌ی مراسم ختم پدر حجت‌الاسلام و المسلمین مصلحی با اشاره به بیانیه رسمی که از سوی جیش العدل اعلام شده است، گفت: آنها مدعی هستند که دو تانک را منهدم کردند و ده نفر را به شهادت رساندند.اما نکته‌ی مهم این است که آنها بعد از کشته شدن یکی از سران‌شان به دلیل اختلافات داخلی به دنبال ابراز وجود در عرصه افکار عمومی بودند و چون یکی دو بار در منطقه سراوان توانسته بودند عرض اندام کنند، تصورشان این بود که این بار هم می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

وی افزود: با هوشیاری تیم مستقر سپاه در منطقه و بسیجی‌های محلی استان اقدامات خوبی انجام شد و بعد از درگیری و شلیک‌های مفصل طرفین یکی از پاسداران ما شهید و دو بسیجی‌مان زخمی شدند. البته آنها نیز تلفات قابل توجهی داشتند.

رمضان شریف با اشاره به اینکه نیروهای جیش‌العدل بعد از حمله به پاسگاهی در سراوان به خاک پاکستان فرار کردند، افزود:‌گزارش‌ها حاکی است که تعدادی از جنازه‌هایشان را برده‌اند و برخی از تجهیزات‌شان نیز باقی مانده است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به این که در رابطه با پیگیری مساله از هیچ کمکی به پاکستان دریغ نخواهیم کرد، افزود: در مرزبانی دو کشور بین ایران و پاکستان به توافقاتی رسیده‌ایم و تا شعاعی مشخص می‌توانیم وارد عمل شویم اما بعد از آن با هماهنگی باید اقدام شود و به طور کلی سیاست همکاری پاکستان با جمهوری اسلامی ایران در مسائل مرزی خوب است.

انتهای پیام

کد N495796