با تصویب دولت؛

قیمت خرید تضمینی محصولات باغی در سال ۱۳۹۳تعیین شد

دولت,مصوبه,دولت 93

تهران-ایرنا- قیمت خرید تضمینی محصولات باغی در سال ۱۳۹۳ در جلسه امروز هیات دولت تعیین شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با توجه به ممنوعیت ورود خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی سی، با تصویب هیات دولت خودروهایی که بدون توجه به این ممنوعیت وارد گمرکات شده اند، مشمول مقررات متروکه قابل عرضه به بازار نمی شوند و می بایست به خارج از کشور مرجوع شود.

تعدیل جریمه های نقدی موضوع قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی، مصوب 1389 از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت دولت بود.

تعیین میزان کمک هزینه (یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیردولتی در سال 1393 نیز امروز در هیأت وزیران تصویب شد.

با توجه به تنوع منابع ژنتیکی در کشور و عدم انسجام مدیریت در نحوه دسترسی، بهره برداری و صیانت از آنها و نیز عدم تعیین مالکیت معنوی و ضمانت اجرای لازم برای حفاظت از منابع ژنتیکی کشاورزی و همچنین ضرورت رعایت کنوانسیون ها و پروتکل بین المللی مربوط به منابع ژنتیکی کشاورزی، هیات دولت «لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی» را به تصویب رساند.

با تصویب هیات وزیران، مبلغ اختصاص داده شده بابت تهاتر بدهی های قانونی شرکت های تابعه و وابسته وزارت نیرو به اشخاص حقیقی و حقوقی، خصوصی و تعاونی از پنج هزار میلیارد ریال به 25 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز هیات دولت، آیین نامه اجرایی تبصره(2) بند (ب) ماده (12) قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد بود.

آیین نامه مذکور طی (12) ماده به مسایل زیر پرداخته است:

- ارایه تعاریف لازم

- پیش بینی مرجع تعیین اقلام اطلاعاتی ضروری برای دریافت شناسه ملی

- تکالیف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای نحوه ساماندهی پایگاه

- تکالیف اشخاص حقوقی از حیث «ارایه درخواست شناسه ملی»، «داشتن تنها یک شناسه ملی»، «نحوه اعلام تغییر اطلاعات»، «راستی آزمایی اطلاعات»، «چگونگی استفاده از شناسه ملی».

- تکالیف اشخاص به استفاده از شناسه ملی شخص حقوقی هنگام ارایه هرگونه خدمات

سیام**م.ش**1336
کد N495642