در نشست هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و تاجیکستان انجام شد؛

تاکید روحانی و امامعلی رحمان بر گسترش همکاری‌های تهران - دوشنبه

دولت

دو کشور در مسایل منطقه‌ای عمدتاً دارای دیدگاه‌های مشترکی هستند که این موضوع نیز به افزایش بیش از پیش روابط دو کشور کمک می‌کند.

هیات‌های عالی رتبه ایران و تاجیکستان به ریاست روسای جمهوری دو کشور روز چهارشنبه گرد هم آمدند تا درباره راه‌های گسترش همکاری‌های بیشتر تهران – دوشنبه گفت‌وگو و تبادل نظر کنند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ابتدای این نشست با اشاره به اشتراکات علمی، فرهنگی، تاریخی، دینی و زبان مشترک دو ملت ایران و تاجیکستان تصریح کرد: ایران همواره به عنوان یک کشور دوست همراه و در کنار تاجیکستان بوده و خواهان توسعه روابط تهران – دوشنبه در همه زمینه‌ها است.
رییس‌ جمهور با اشاره به امکانات و توانمندی‌های ایران و تاجیکستان خواهان همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها بویژه در بخش اقتصادی، اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری در تاجیکستان موجب تقویت بیش از پیش همکاری‌های دو کشور شده‌اند.

روحانی با تأکید بر اینکه ایران و تاجیکستان می‌توانند در همه زمینه‌ها بویژه در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی همکاری‌های خود را گسترش دهند، گفت: دو کشور در مسایل منطقه‌ای عمدتاً دارای دیدگاه‌های مشترکی هستند که این موضوع نیز به افزایش بیش از پیش روابط دو کشور کمک می‌کند.

امامعلی رحمان رییس‌ جمهوری تاجیکستان نیز در ابتدای این دیدار خطاب به روحانی گفت: به خانه خود خوش‌آمدید و ما از حضور شما در تاجیکستان خرسندیم.

وی خواهان گسترش روابط تهران – دوشنبه شد و گفت: اندیشه‌های شما بی‌تردید برای گسترش و رونق کشور ما بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وی افزود: ما به انگیزه‌ها، اهداف و دورنمای آینده شما و راه‌های افزایش روز افزون سطح روابط ایران و تاجیکستان تمایل داشته و از آن استقبال می‌کنیم.

شماری از اسناد گسترش همکاری‌های تهران – دوشنبه قرار است تا ساعتی دیگر با حضور روسای جمهوری دو کشور به امضاء برسد.

کد N495500