قدردانی سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی از سوریه

سوريه,سازمان ملل متحد

فرستاده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل در سوریه اعلام کرد که باید به خاطر دستاوردهایی که این هیات در سایه همکاری مقامات سوریه کسب کرده از دمشق قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سیگرید کاگ، هماهنگ کننده هیات مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل در سوریه در دیدار خود با ولید المعلم، وزیر خارجه این کشور اظهار کرد: ما از این دستاورد بزرگ بسیار خوشحال هستیم و از همکاری‌های سازنده و مثمرثمر دولت سوریه که به یک دستاورد بی‌سابقه منجر شد تشکر می‌کنیم چرا که اگر دولت سوریه با هیات مشترک همکاری نمی‌کرد این دستاورد بزرگ محقق نمی‌شد.

وی تاکید کرد که کار هیات مذکور در سوریه تا پایان ماه جاری میلادی پایان می‌یابد.

ولید المعلم نیز از تلاش‌های کاگ و هیات تحت رهبری وی به خاطر تلاش‌هایش قدردانی کرد.

از سوی دیگر استفان "دی میستورا" فرستاده جدید سازمان ملل نیز دیروز وارد دمشق شد. این نخستین بار است که وی از زمان بر عهده گرفتن ماموریتش از سوی دبیرکل سازمان ملل برای حل بحران سوریه، به این کشور سفر می‌کند.

"استفان دی میستورا" به همراه رمزی عزالدین معاون مصری خود به سوریه رفته است. وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص سفرش گفت: من تازه به سوریه رسیده‌ام. در حال حاضر ما فعلا گوش می‌دهیم، بررسی می‌کنیم و بعد از آن حرف خواهیم زد.

پیشتر سازمان ملل اعلام کرده بود که استفان با مسئولان سوری گفت‌وگوهایی خواهد داشت و قبل از رفتن به دیگر شهرهای سوریه به کشورهای دیگر منطقه سفر خواهد کرد.

سازمان ملل در خصوص محورهای گفت‌وگو در این دیدار توضیحی نداد. همچنین در خصوص حضور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در این نشست صحبت نشده است.

از سوی دیگر مخالفان سوری داخل کشور نیز اعلام کردند که در مذاکرات با استفان دی میستورا شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N495439