آل هاشم:

اقتدار نیروهای مسلح یکی از اصلی ترین مولفه های اقتدار ملی است

ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که اقتدار نیروهای مسلح که یکی از اصلی ترین مولفه های اقتدار ملی است نشأت گرفته از روحیه جهادی و خودباوری در بین کارکنان ارتش است گفت: این اقتدار در سایه رهنمودها و توجهات جدی رهبر فرزانه انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا شکل گرفته و مایه عزت ایران اسلامی و امت اسلامی شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم طی سخنانی در جمع ممتازین نیروی زمینی ارتش به ویژگی های فرد ممتاز از دیدگاه قرآن کریم اشاره و دراین خصوص تصریح کرد: برگزیده قرآنی فردی است که به خودسازی رسیده و در جهت اصلاح خود و جامعه گام بردارد، از این رو ممتازین برای ایجاد تغییر در خود باید دارای ویژگی های خاصی باشند که عدم تأثیرپذیری از محیط و تأثیرگذاری بر آن، از جمله این ویژگی هاست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه علم و توانایی را از مهم ترین ملاک های افراد برگزیده و ممتاز برشمرد و افزود: خداوند نیز در قرآن کریم مقام علم را در جامعه انسانی و تشکیل حکومت را به عنوان نخستین زیربنا معرفی کرده است.

اطاعت و شکرگزاری دومین ویژگی فرد ممتاز بود که نماینده ولی فقیه در ارتش به آن اشاره و در این باره خاطرنشان کرد: فرد نخبه و نمونه بدون توبه و استغفار نمی تواند به درجه ای برسد که تأثیرگذار باشد؛ چرا که برگزیده الهی همیشه به یاد پروردگار خود است و این شکرگزاری و اطلاعت، از اوصاف نخبگان و ممتازینی است که همواره خود را در محضر خدا می بینند.

وی نیروی زمینی ارتش را یکی از محوری ترین و مهم ترین بخش های ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: نام این نیرو که همواره برای ملت شهید پرور ایران اسلامی، تداعی کننده رشادت ها و سرافرازی های متعدد در هشت سال دفاع مقدس بوده، مرهون خون شهدایی است که در جبهه های حق علیه باطل به این فوض عظیم نایل آمده اند.

آل هاشم تأکید کرد: به حول و قوه الهی و با تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و در سایه اتحاد و همدلی هر روز بر عظمت ایران اسلامی افزوده می شود و میهن اسلامی مان در تمام عرصه های داخلی و خارجی به موفقیت های بسیار چشمگیری دست پیدا می کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاس ارتش در ادامه به تشریح سخنان رهبر فرانه انقلاب در خصوص شرایط جهان پرداخت و دراین باره خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم له نیر تأکید نمودند، نشانه های شکل گیری نظم جدید در دنیا در حال نمایان شدن است و در این برهه حساس، مهم ترین وظیفه مسئولان، توجه جدی به سه پایه اصلی «علم و فناوری»، «اقتصاد» و «فرهنگ» برای افزایش اقتدار کشور و تأثیرگذاری و نقش آفرینی در این فرآیند است.

وی در ادامه با بیان این که وجود جوانان متخصص و متعهد در ارتش زمینه های خوبی را برای رشد و بالندگی در عرصه های مختلف علمی، پزشگی و نظامی فراهم کرده است، تصریح کرد: در عرصه های فرهنگی نیز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همواره در راستای وظیفه سازمانی خود اقدام های بسیار مفید و اثرگذاری انجام داده که حضور کارکنان و خانواده های آنان در میان ممتازین قرآنی و حضور موفق آنان در عرصه های گوناگون اجتماعی از جمله این اقدامات است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با اشاره به عمل جراحی موفقیت آمیز مقام معظم رهبری افزود: اعلام سلامتی معظم له و بهبودی ایشان موجی از شادی و خوشحالی را در بین کارکنان ارتش و خانواده های آنان ایجاد کرد، به گونه ای که کارکنان آجا در اقدامی خود جوش در مساجد و نمازخانه های یگان های آجا و منازل سازمانی حضور یافتند و با دعا و نیایش، سلامتی مولا و رهبر خود را از خداوند متعال خواستار شدند.

انتهای پیام

کد N495341