ادعای یک روزنامه ترک:

پایگاه نظامی اینجرلیک ترکیه در اختیار ائتلاف ضدداعش قرار می گیرد

اینجرلیک,داعش

آنکارا- در حالی که دولت ترکیه از حامیان اصلی گروهک تروریستی داعش در منطقه بشمار می رود، یک روزنامه ترکیه روز چهارشنبه ادعا کرد: پایگاه نظامی اینجرلیک در جنوب این کشور در امر تدارکاتی و کمک های انسانی در اختیار ائتلاف ضدداعش قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه رادیکال، در دیدار اخیر' اوباما 'و 'اردوغان ' روسای جمهوری آمریکا و ترکیه در نشست سران ناتو، موضوع مشارکت ترکیه در گروه ائتلاف مبارزه علیه داعش مورد بحث قرار گرفت و قرار شد پایگاه نظامی اینجرلیک از سوی نیروهای این ائتلاف مورد استفاده قرار بگیرد.

رادیکال به نقل از یک منبع نظامی که خواست نامش فاش نشود، نوشت: در شرایط کنونی پایگاه اینجرلیک تنها در امور تامین تدارکات و موارد انسانی مورد استفاده قرار خوهد گرفت و عملیات نظامی (علیه داعش) از این طریق صورت نخواهد گرفت.

مقامات ترکیه با اشاره به اینکه 49 تن از کارکنان کنسولگری ترکیه در موصل در اسارت عناصر گروه تروریستی داعش هستند، می گویند که برای حفظ امنیت جانی آنان در صدد عملیات مسلحانه علیه گروه داعش نمی باشند.

به نوشته رادیکال، در روزهای اخیر یک فروند هواپیمای جنگنده 'اف 15' نیروی هوایی آمریکا که دچار نقض فنی بود با کسب اجازه از نیروی هوایی ترکیه در حالی که توسط دو هواپیمای این کشور اسکورت می شد، در فرودگاه شهر کردنشین باتمان (جنوب شرق ترکیه) فرود اضطراری کرد و پس از چند روز تعمیر به قرارگاه خود در قطر بازگشت.

در روزهای اخیر ائتلاف غربی - عربی که از بوجود آورندگان و حامیان اصلی گروهک

تروریستی داعش بودند در چرخشی هر چند ظاهری از این گروهک تروریستی روی برگردانده اند.

کارشناسان معتقدند که حمله گروهک تروریستی داعش به کردستان عراق و اعدام دو آمریکایی از سوی این گروهک تروریستی دو خط قرمزی می باشد که داعش از آنها عبور کرده و موجب نگرانی غرب شده است.

خاورم **2010/1275
کد N494996