با همکاری هلال احمر فلسطین؛

محموله کمک‌های انسان‌دوستانه مردم ایران در غزه توزیع شد

سایر حوزه ها

محموله امدادی و دارویی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران روز گذشته از مرز رفح وارد غزه شده و از سوی هلال‌احمر فلسطین میان مردم مظلوم غزه و آوارگان ساکن در اردوگاهها توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محموله امدادی و دارویی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به وزن بیش از ۷۶ تن با هماهنگی جمعیت‌های هلال‌احمر مصر و فلسطین ۱۵شهریور از مرز رفح وارد غزه شده و از سوی هلال‌احمر فلسطین میان مردم مظلوم غزه و آوارگان ساکن در اردوگاهها توزیع شد.

این محموله ۷۶ تنی شامل اقلام زیستی از جمله چادر، پتو، زیرانداز، کنسرو و اقلام درمانی و بهداشتی شامل دارو و تجهیزات پزشکی بوده که بعداز ظهر سه‌شنبه، ۱۱ شهریور از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بارگیری شده و چهارشنبه ۱۲ شهریور از فرودگاه امام خمینی (ره) با همراهی یک تیم امدادی و درمانی به وسیله هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مصر ارسال شد.

بر این اساس این محموله با هماهنگی‌ جمعیت هلال‌احمر مصر بلافاصله وارد عریش در ۳۵ کیلومتری مرز رفح شد و اقدامات لازم برای انتقال محموله اهدایی مردم نوعدوست کشورمان از سوی جمعیت هلال‌احمر فلسطین انجام شد.

دکتر مای، نماینده جمعیت هلال‌احمر فلسطین مستقر در مصر با تشکر و قدردانی از جمعیت هلال‌احمر ایران برای ارسال محموله انسان‌دوستانه گفت: مردم ایران همواره یاور و پشتیبان مردم مظلوم فلسطین بوده و در سختی ها و مشکلات توانسته‌اند کمک‌های لازم را به نیازمندان فلسطینی ارائه کنند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با استفاده از کمک‌های مردمی، پیشتر در ۳ مرحله با هماهنگی جمعیت هلال‌احمر فلسطین و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ کمک‌های دارویی، درمانی و پزشکی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال در اختیار مردم جنگ‌زده و مجروحان غزه قرار داده است.

محموله آماده شده جمعیت هلال احمر برای مردم غزه به وزن ۹۵ تن بوده که بدلیل محدویت هواپیما در بارگیری ۷۶ تن از این محموله ارسال شده است.