اندیشمند تونسی: مقاومت تنها راه آزادی قدس شریف است

رئیس,الزیتونه,تونس

تهران- ایرنا- ˈعبدالجلیل سالمˈ اندیشمند تونسی و رئیس سابق دانشگاه ˈالزیتونهˈ در تونس گفت: آزادی قدس تنها از طریق مقاومت و نه مذاکره محقق می شود.

دانشمندان مسلمان نقش بشارتی وروشنگری در مسئله مقاومت فلسطین دارند.

سالم در حاشیه همایش بین المللی علمای مسلمان در حمایت از مقاومت فلسطین به خبرنگار ایرنا گفت: با مذاکره و یا امتیازدهی نمی توان آزادی قدس شریف را محقق کرد، این امر تنها از از طریق مقاومت امکانپذیر است.

وی افزود: امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار مقاومت، پایداری را حتی با استفاده از سنگ به جوانان لبنانی آموزش داد و در نتیجه، مقاومت لبنان در گروه حزب الله عینیت پیدا کرد و پس از آن نیز جنبش حماس در سال 1987 شکل گرفت که به لطف الهی و حمایت های ایران پیروزی هایی را محقق کرده است.

این اندیشمند تونسی گروه های تکفیری را که تحت عنوان اسلام، امت اسلامی را هدف قرار داده اند و جنایت می کنند، ساخته و پرداخته دست آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و بر انزجار اقشار فرهنگی تونس از این گروه تروریستی تاکید کرد.

همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین دیروز با حضور اندیشمندان و شخصیت های خارجی و ایرانی در تهران آغاز به کار کرد و در دو روز فعالیت آن، مسایل منطقه و مقاومت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رسانام**1453**2017
کد N494851