محسنی‌اژه‌ای:

خبرنگاران واشنگتن پست همچنان در زندان هستند

سیاسی

معاون اول قوه قضائیه گفت: اتفاق خاصی در پرونده خبرنگاران واشنگتن پست رخ نداده و این افراد همچنان در زندان هستند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه مراسم تحلیف کارآموزان قضایی که صبح امروز در ساختمان مرکزی قوه قضائیه برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که مراسم تحلیف امروز در راستای کمبود نیروی انسانی دستگاه قضایی صورت گرفته و آیا باز هم در آینده جذب قضات خواهید داشت یا خیر، گفت: یکی از عوامل مهم در هر دستگاهی و قوه قضائیه مربوط به نیروی انسانی است. در برنامه پنجم توسعه اجازه داده شد که ما در طول 5 سال 4 هزار نیرو را جذب کنیم. در واقع قسمت‌های مختلف تلاش کردند نیروهای خوبی را جذب و آموزش دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم با جذب نیروهای جوان که عمدتا دارای مدارک تحصیلی بالا هستند بتوانیم قدم بیشتری را در جهت رضایت مردم، احقاق حق و بحث عدالت برداریم.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: همه موضوعاتی که مربوط به نیروی انسانی می‌شود در قوه قضائیه جمع و معاونتی در این راستا تشکیل شد و امیدواریم با تجمیع کارها در یک معاونت و با مسئولیت واحد در این زمینه بتوانیم در گزینش افراد تسریع ببخشیم.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به گله‌مندی‌هایی که در این راستا وجود دارد، ادامه داد: یکی از گله‌مندی‌هایی که در گذشته وجود داشت این بود که ما در امتحان شرکت می‌کنیم و در امتحان هم قبول می‌شویم اما تا مرحله نهایی طی شود و تکلیف ما روشن شود زمان زیادی طول می‌کشد. ان‌شاألله این مشکلات برای داوطلبان ما رفع شود.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که پرونده مربوط به خبرنگاران واشنگتن پست در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ گفت: هیچ اتفاق خاصی در این پرونده رخ نداده و این افراد همچنان در زندان بسر می‌برند.

ادامه دارد ....

کد N494788