اعتصاب غذای 7 هزار اسیر فلسطینی

فلسطین,اسرا,اعتصاب غذا

تهران-ایرنا- هیات عالی رهبران اسرای فلسطینی در بیانیه ای اعلام کرد هفت هزار اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی در اعتراض به شهادت ˈ رائد الجعبریˈاسیر فلسطینی در بند این رژیم امروز چهارشنبه دست به اعتصاب غذا می زنند .

به گزارش پایاه خبری ' رأی الیوم ' هیات عالی رهبران اسرای فلسطینی در بیانیه ای اعلام کرد : اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی از صبح امروز در اعتراض به شهادت رسیدن رائد الجعبری اسیر فلسطینی 37 ساله در زندان 'ایشیل '، اقدام به اعتصاب غذا کردند.

این هیات افزود : اشغالگران صهیونیست به گونه بی سابقه ای اسرا را در تنگنا قرار می دهند و آن ها را از حقوق اولیه شان محروم می کنند .

' خالد ابوعرفه ' یکی از وزرای سابق فلسطینی که اخیرا از زندان های رژیم صهیونیستی آزاد شد گفت : اسراییل از زمان جنگ اخیرغزه به گونه بی سابقه ای اسرا را در تنگنا قرار می دهد ؛ مانع دیدار آن ها با خانواده هایشان می شود و به آن ها اجازه نمی دهد از بوفه های زندان وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنند و همچنین مانع تماشای شبکه های عربی زبان به ویژه شبکه های خبری می شود .

همچنین رژیم صهیونیستی اخیرا مانع رفتن اسرا به محوطه هواخوری و ورزش می شود و این در حالی بود که اسرا پیش از این روزی چهار ساعت اجازه ورزش و پیاده روی در این اماکن را داشتند .

مقام های رژیم صهیونیستی در پی به شهادت رسیدن یک اسیر فلسطینی و به دلیل ترس از واکنش فلسطینی ها ، در زندان های این کشور اعلام آماده باش کردند .

هنوز هیچ گزارش رسمی در خصوص علت وفات این اسیر فلسطینی منتشر نشده است.

الجعبری 26 ژوئیه در پی ناپدید شدن سه شهرک نشین صهیونیست در الخلیل بازداشت شد و هیچ دادگاهی برای وی برگزار نشد.

منابع فلسطینی اعلام کرده اند رژیم صهیونیستی از 12 ژوئن گذشته یعنی از زمان ناپدید شدن سه شهرک نشین صهیونیست ، حدود دو هزار فلسطینی را بازداشت کرده و تنها در کرانه باختری رود اردن و قدس 40 فلسطینی را به شهادت رسانده اند .

رژیم صهیونیستی همچنین در تجاوز نظامی 51 روزه خود به نوار غزه بیش از دو هزار و 145 فلسطینی را به شهادت رساند و بالغ بر 11 هزار غیر نظامی دیگر را نیز زخمی کرد.

خاورم **2041**1566
کد N494757