مقام آمریکایی: اوباما برای حمله علیه داعش در سوریه آماده است

یکی از مقام‌های ارشد دولت باراک اوباما اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا در آستانه صدور مجوز حملات هوایی علیه داعش در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این مقام ارشد دولت باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: اوباما همچنان با یکسری چالش‌ها مواجه است از جمله اینکه چگونه نیروهایی بادوام برای مبارزه با داعش در سوریه آموزش داده و آن‌ها را تجهیز کند. همچنین این مساله که چگونه مداخله کند که به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه کمک نکند و اینکه چگونه از شرکای مخالفی از جمله ترکیه و عربستان کمک بگیرد، مطرح است.

در همین حال کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که باراک اوباما در سخنرانی عصر چهارشنبه خود قرار است به آمریکایی‌ها درباره استراتژی خود برای تضعیف و نهایتا نابودی این گروه تروریستی توضیح دهد. اوباما حدود سه سال است که در مقابل مداخله نظامی در سوریه مقاومت کرده و در ازای آن شورشیان میانه‌روی سوری را که علیه بشار اسد می‌جنگند تاحدودی مسلح کرده است اما این اقدام نیز توانست از قدرت نظامی حکومت در سوریه بکاهد.

زمانی که اوباما سال گذشته میلادی سوریه را تهدید به حمله کرد و پس از آن طی توافقی سوریه مواد شیمیایی خود را به سازمان ملل تحویل داد گروه‌های تندرو در کنگره آمریکا وی را مجبور کردند تا برنامه حمله را به بعد موکول کند.

با این حال تهدید شبه نظامیان تروریست داعش جو سیاسی آمریکا و محاسبات اوباما را تغییر داده است.

انتهای پیام

کد N494544