یک فعال دانشجویی:

انتظار داریم نجفی‌ ادامه دهنده سیاست‌های وزارت علوم باشد

دانشجويي,وزارت علوم

دبیرکل اسبق اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان مطالبه‌گر از آقای نجفی‌ می‌خواهند تا ادامه‌دهنده سیاست‌های وزارت علوم و برنامه‌هایی باشند که دکترفرجی‌دانا آن را شروع کرد.

علی بازیگر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، افزود: دومین سالی است که دانشگاه به جای وزیر، سرپرست دارد. سال گذشته مجلس به دو فرد پیشنهادی برای وزارت علوم و آموزش و پرورش رای نداد و امسال نیز در آخرین روزهای تابستان وزیر علوم را استیضاح کرد.

وی ادامه داد: البته این استیضاح‌ و یا عدم اعتمادها در شکل کار تاثیر چندانی نخواهد گذاشت. سرپرست با رویکردی که دولت می‌خواهد کار خود را انجام می‌دهد. با عوض شدن یک شخص، یک مجموعه عوض نمی‌شود. شاید شکل کار درست نباشد اما در عمل تغییر چندانی به وجود نخواهد آمد.

دبیرکل اسبق اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آقای فرجی‌دانا یک مسیری را شروع کرده بود که نقاط ضعف و قوت خودش را هم داشت. دانشجوی مطالبه‌گر امروز از آقای نجفی هم انتظار دارد تا همانطور که خودشان گفتند دانشگاه را گورستان نکنند. دانشگاهی موفق است که دانشجو داشته باشد و نه علم‌آموز. اگر فضای دانشگاه پویا باشد جامعه هم پویا خواهد شد.

وی با اشاره به خواست انجمن‌های دانشجویی، گفت: در انجمن‌های دانشجویی دو مقوله باید مورد بررسی قرار گیرد؛ یکی تشکل‌ها و یکی بحث مدیریت. مدیریت به وزارت علوم باز می‌گردد. پیشنهاد ما به معاونین ارشد این است که صحنه را برای فعالیت دانشجو و حرف زدنش باز بگذارند.

وی خطاب به جنبش دانشجویی نیز گفت: دانشجویان نیز باید خط قرمزها را بدانند و در کنار آرمان‌گرایی، واقع‌بین نیز باشند. روی صحبتم با هر دو جناح است. اگر بخواهند که فقط آرمان‌گرا باشند و مناسبات جهانی را در نظر نگیرند شرایط درست نمی‌شود. دانشجویان باید افراطی‌گری‌ها را کم کنند و از التهابات دور باشند.

انتهای پیام

کد N494496