یک نماینده‌ی پیشین مجلس:

اصلاح طلبان می‌خواهند در اذهان عمومی به عنوان ناجی باقی بمانند

سیاسی

یک نماینده‌ی پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اصلی استراتژی اصلاح طلبان برای خروج از عرصه‌ی تصدی و شورای شهر این بود که همچنان در اذهان عمومی در عرصه‌های مختلف جایگاه ناجی را داشته باشند.

نورالله حیدری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در رابطه با دلایل شکست اصلاح طلبان رد رابطه با شورای شهر اظهار کرد: برنامه‌هایی که در دوران تصدی اصلاح طلبان و شورای شهر در حوزه‌ی فرهنگی و عمرانی ووظایف شورای شهر دنبال شد در برخی از بخش‌ها با سیاست‌های شهرداری ناهماهنگی و ناهمگونی داشت.

این فعال سیاسی با بیان این که جریان اصلاح طلب در شورای شهر آنطور که انتظار می‌رفت با دولت همسویی نداشت افزود: با توجه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح طلبان احساس کردند که نمی‌توانند با در نظر گرفتن شرایط موجود کارنامه‌ی قابل قبولی درشورای شهر داشته باشند، بنابراین ترجیحشان این بود که در حاشیه قرار بگیرند تا همچنان بتوانند در اذهان عمومی و افکار مردم به عنوان ناجی در عرصه‌های مختلف باقی بمانند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دولت تماما در اختیار اصولگرایان نیست،تصریح کرد: نوعی تفکر اصولگرایی معتدل بر دولت حاکم است و در شورای شهر عملکرد جریان همسو با آقای چمران نشان داده است فردی معتدل با تفکر اصولگرایی است بنابراین چهره و شخصیت آقای چمران به عنوان یک اصولگرای معتدل شناخته می‌شود و می‌توان گفت این موضوع یکی از دلایل دیگر عدم موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر بوده است.

حیدری خاطر نشان کرد : گرچه عدم موفقیت اصلاح طلبان برای تصدی دوباره در شورای شهرمی تواند نقطه تاریخی در عملکرد جریان اصلاح طلبی برای حضور در عرصه‌ی انتخاب مجلس باشد اما جریان اصلاح طلبی می‌تواند این توضیح را داشته باشد که زمان یک سال فرصت کمی برای قضاوت است و این که دولت در این مدت تماما با آنها همسو نبوده است.

این فعال سیاسی با اشاره به رای ندادن عده‌ای از اعضای شورای شهر به مسجد جامعی که با پرچم اصلاح طلبی وارد شورای شهر شد تصریح کرد: طبیعی است افرادی که با تابلوی یک جریان وارد دستگاهی می‌شوند تا انتها باید همراه همان خط فکری باشند امابه نظر می‌رسد گاهی توجه به موفقیت‌های فردی و شخصی بیشتر می‌شود.

انتهای پیام

کد N494399