بت‌کلیا: دولت برای رفع مشکلات مالی مسکن مهر لایحه بدهد

سیاسی

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای رفع نیازهای مالی پروژه‌ مسکن مهر بهتر است دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد تا مدت زمان تاخیر در تحویل مسکن مهر به خریداران کاهش یابد.

یوناتان بت کلیا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کمیسیون عمران به اتفاق وزرا، توانسته است نیازهای مسکن مهر را به تدریج حل کند.

وی افزود: عباس آخوندی در جلسات متعدد با نمایندگان مجلس تاکید کرده است رئیس جمهور و هیات وزیران مصمم به اتمام مسکن مهر هستند تا با به سرانجام رسیدن این پروژه سایر طرحهای وزارت مسکن به اجرا درآید.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر به قول و قرار‌هایش با نمایندگان پایبند است. کارگروه مشترک وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان سوال کننده وظیفه‌ی تعامل دو سویه را بر عهده دارند که در صورت تداوم این همکاری‌ها می‌توان به رفع نیازهای مالی پروژه‌ی مسکن مهر و ایجاد مراکز تفریحی و رفاهی و بهداشتی و درمانی و انتظامی امیدوار شد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: پیش بینی اختصاص هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در زیربناهای مسکن مهر در دل مالکان مسکن مهر یقینا امید ایجاد خواهد کرد و به آنان نوید می‌دهد که مدت انتظارشان برای سکونت در مسکن مهر کوتاه‌تر می‌شود.

وی یاد آور شد: یکی از اشکالات کلی نظام مالیاتی کشور این است که مسئولان برنامه ریزی مقطعی را جایگزین برنامه ‌یزی‌های بلندمدت و با حساب و کتاب می‌کنند. از این رو همواره کارها شروع می‌شود و وقتی یک جایی به بن بست می‌خورد تازه به فکر رفع مشکلات می‌افتند. چنین وضعیتی در مسکن مهر نیز معضلات زیادی را به وجود آورده است و هر وزیری که مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را بر عهده می‌گیرد از سوی چندین نماینده و در چندین جلسه مورد سوال قرار می‌گیرد که چرا جدیت در کاهش تاخیر‌ها نیست.

بت کلیا افزود: اما وزیر راه و شهرسازی به قول‌هایش به نمایندگان وفادار است. باید به ایشان فرصت کافی برای رفع مشکلات مالی و اجرای این پروژه را داد.

انتهای پیام

کد N494366