هشدار «ساف» به آمریکا درباره پیامدهای ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی

عشراوی,فلسطین,شهرک سازی

تهران- ایرنا- عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) در دیدار با «پل برنر» معاون وزیر خارجه آمریکا ضمن گفت وگو درباره آخرین تحولات مربوط به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه و پیامدهای ناگوار آن، نسبت به عواقب ادامه شهرک سازی ها توسط این رژیم هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی 'معا'، «حنان عشراوی» دیروز (سه شنبه) در جریان سفر به آمریکا همچنین بر اهمیت ارائه طرح ابتکار سیاسی برای پایان دادن به اشغال نظامی فلسطین از سوی رژیم صهیونیسی در چارچوب زمانی مشخص تاکید و خاطرنشان کرد که ادامه شهرک سازی های پیامدهای وخیمی به دنبال دارد.

وی، ادامه شهرک سازی های اخیر در مناطق مختلف سرزمین های اشغالی از جمله جنوب کرانه باختری، رام الله و جنوب شهر نابلس را نقض صریح قطعنامه های بین المللی عنوان کرد.

این عضو کمیته اجرایی ساف همچنین در دیدار با «فلیپ گوردن» هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و منطقه خلیج فارس، وی را در جریان جزئیات مربوط به اقدامات تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی در تجاوز نظامی به غزه و تلاش رژیم اشغالگر در ارتباط با گسترش شهرک سازی و تشدید خشونت و جنایات های جنگی در کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی قرارداد.

در این دیدار طرفین همچنین نقش آمریکا در فرایند سیاسی مربوط به موضوع فلسطین را بررسی کردند.

عشروای در این دیدار بر ضرورت تغییر موضع آمریکا در قبال فلسطین و در پیش گرفتن رویکرد و شیوه ای جدید و مثبت تر در ارتباط با راه حل مبتنی بر تشکیل دو دولت و نیز پشتیبانی از طرح های فلسطینیان برای مراجعه به سازمان ملل و الزام طرف اسرائیلی برای پایان اشغالگری و تضمین حمایت از ملت فلسطین تاکید کرد.

وی همچنین با شرکت در نشست کمیته صلح فلسطین که با حضور سناتور «دیان فین اشتاین» برگزارشد، گفت: آمریکایی ها باید این حقیقت را درک کنند که ملت فلسطین در اشغال است و از رژیم تبعیض و نژادپرستی که پاکسازی قومی و نژادی می کند، در رنج است.

عشراوی افزود: اکنون زمان آن رسیده است که کنگره آمریکا در حمایت محض و بی چون و چرای خود از رژیم صهیونیستی و ارایه کمک های نظامی به این رژیم تجدیدنظر کند.

**مترجمام**1480** 2023
کد N494340