رویترز از احتمال آزادی 45 صلح بان اهل فیجی در سوریه خبر داد

پاسدارصلح,جولان,آزاد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز بامداد چهارشنبه در خبری اعلام کرد: احتمال می رود 45 نیروی حافظ صلح سازمان ملل که دو هفته پیش توسط گروه تروریستی «جبهه النصره» وابسته به القاعده در بلندی های جولان سوریه ربوده شده اند، در چند روز آینده آزاد شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ژنرال 'موسیز تیکویتوجا' دیروز (سه شنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر 'سووا' پایتخت فیجی گفت: جبهه النصر به مقر سازمان ملل در نیویورک اطمینان داده است که نیروهای حافظ صلح اهل فیجی را در چند روز آینده آزاد می کند.

این نیروهای سازمان ملل ششم شهریور در درگیری های گروه تروریستی النصره با ارتش سوریه در استان «قنیطره» در بلندی های جولان ربوده شدند.

استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان به سال 1974 میلادی (1353 خورشیدی) باز می گردد. این افراد براساس قرارداد آتش بس میان سوریه و رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان و مرز میان سوریه و سرزمین اشغالی مستقر شده و از آن زمان تاکنون به ماموریت خود ادامه داده اند.

در حال حاضر نزدیک به یک هزار و 223 نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان حضور دارند که از کشورهای فیجی، فیلیپین، هلند، نپال، هند و ایرلند هستند.

براساس قوانین بین المللی حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد ممنوع است و واکنش جهانی را به همراه دارد. با این حال گروه های تروریستی تاکنون نشان داده اند که به هیچ پیمان یا قانون بین المللی پایبند نیستند.

**مترجمام**1480** 2023
کد N494334