نماینده مجلس عراق :

دولت جدید باید در رفع مشکلات مردم تلاش کنند

عراق,دولت

تهران - ایرنا - نماینده مجلس عراق گفت: عراق در حال گذر از مشکلات عدیده ایجاد شده است و دولت باید در رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

به گزارش ایرنا؛ حنین القدو سه شنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، افزود: ایران در بحران اخیر که در کشور عراق بوجود آمد نهایت همکاری و همفکری را با دولتمردان عراقی داشت و این در حالی بود که برخی کشورهای عربی به دنبال ایجاد تشنج و تجزیه در عراق بودند.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر با فروپاشی دولت صدام حسین متاسفانه عراق دچار برخی چالش های امنیتی شده که این مهم نیز با دخالت افراد سست عنصر داخلی و کشورهای منطقه و فرامنطقه ای رخ داده است .

نماینده مجلس عراق با تاکید براینکه دولت حیدر العبادی بایستی طبق وعده های که داده عمل کند اظهار داشت: دولت عراق هم اکنون رای اعتماد خود را از مجلس عراق دریافت کرده و باید در وهله اول با برقراری امنیت در کشور و رفع مشکلات اقتصادی وارد عمل شود .

القدو افزود: تنها وزارت کشور و دفاع دارای وزیر نیست که در روزهای آینده برای این وزارتخانه های مهم و حساس نیز افرادی مجرب و با لیاقت تعیین خواهد شد.

القدو همچنین با نکوهش اتحادیه اروپا در مورد منافقین، گفت: کشورش با ایران روابط بسیار حسنه و رو به گسترش دارد و عراق پایگاهی برای تروریست ها نیست.

محمد مجید الشیخ سفیر عراق در ایران نیز گفت: ایران یکی از متحدان عراق در منطقه بشمار می رود و در سخت ترین شرایط ملت و دولت ایران در کنار ملت و دولت عراق بوده است .

وی با تاکید براینکه مردم عراق به دنبال برقراری رابطه حسنه با کشورهای منطقه و جهان هستند، اضافه کرد :سیاست عراق گسترش روابط با تمامی کشورهای جهان با این اصل که در امور همدیگر دخالت نکنند می باشد و در این مهم دست دوستی می دهد.

الشیخ با تاکید بر اینکه اجازه تجریه عراق را به کسی یا گروهی نمی دهند گفت: متاسفانه به بهانه دمکراسی در کشور، برخی گروههای تروریستی به دنبال تجزیه عراق به شکل نژادی و مذهبی هستند و در این زمینه مردم نباید اجازه دهند که اهداف آنها عملی شود.

وی تصریح کرد: دولت نباید اجازه دهد بازماندگان رژیم بعثی و تکفیرها در لباس و نام های دیگر در عراق اقدام به جنایت کنند و این جولان دهندگان موجبات ناامنی در کشور را فراهم سازند.

الشیخ گفت: مردم عراق با حضور پرشور خود در انتخابات اخیر نشان دادند که به دمکراسی و روند آن اعتقاد کامل و راسخ دارند.

شبد **1488 ** 3404
کد N494316