برای پیگیری پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی

فرمانده نیروهای امنیت عمومی لبنان به قطر می رود

لبنان,قطر,ژنرال ابراهیم

بیروت – ایرنا – ژنرال « عباس ابراهیم» فرمانده نیروهای امنیت عمومی لبنان برای پیگیری پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی به قطر می رود.

به گزارش ایرنا، شبکه المنار لبنان شامگاه سه شنبه با اعلام این خبر افزود: فرمانده نیروهای امنیت عمومی لبنان تا ساعاتی دیگر بیروت را به مقصد دوحه ترک می کند.

براساس این گزارش، ژنرال ابراهیم قبل ازسفربه قطر در نشست کمیته وزارتی ویژه بحران که پرونده نظامیان ربوده شده را پیگیری می کند، شرکت و گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات با میانجی قطری و مطالبات گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره ارائه می کند.

وی نسبت به حل پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی ابراز امیدواری کرده است.

فرمانده نیروهای امنیت عمومی لبنان بعداز پایان دیدارعصر امروز با اعضای کمیته وزارتی در کاخ نخست وزیری در جلسه این کمیته شرکت می کند.

در کمیته وزارتی به ریاست « تمام سلام» نخست وزیر، وزیران کشور، دفاع، خارجه ، دارایی و دادگستری عضو هستند.

گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش و جبهه النصره حدود 40 روز قبل به شهرک عرسال لبنان حمله کردند و بعداز 5 روز اشغال این شهرک و ربودن حدود 40 نظامی و نیروی امنیت داخلی به بلندی های عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه عقب نشینی کردند.

این گروه ها تعدادی از نظامیان ربوده شده را آزاد و دو تن را به نام های « علی السید» و « عباس مدلج» سر بریده و به شهادت رساندند.

بعداز عقب نشینی هیات علمای مسلمان لبنان ( شیوخ سلفی) از میانجیگری بین ارتش و دولت لبنان با گروه های تروریستی تکفیری، اعلام شد که قطر و ترکیه وارد خط مذاکرات شده اند.

تمام سلام نخست وزیر لبنان در سخنان زنده تلویزیونی خودبا مردم لبنان که دو شب قبل برگزار شد از امیر قطر برای کمک به حل پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی قدردانی کرد.

تاکنون گمانه زنی های زیادی از مطالبات گروه های تروریستی تکفیری مطرح شده که از جمله این مطالبات آزاد شدن زندانیان تکفیری از زندان رومیه لبنان، پرداخت مبالغی هنگفت در حدود 5 میلیاردلار و خروج حزب الله از سوریه است.

ناظران هدف گروه های تروریستی تکفیری را در این مرحله ایجاد هرج ومرج و فتنه طایفه ای در لبنان و سوق دادن این کشور به جنگ داخلی اعلام کرده اند.

خاورم** 1324
کد N494221