محقق داماد: استاد کاتوزیان هرگز نمی‌میرد

یک حقوقدان گفت که استاد امیرناصر کاتوزیان هرگز نمی‌میرد به دلیل اینکه عدالت و کشور ایران نمی‌میرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد در مراسم یادبود دکتر کاتوزیان که در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: استاد کاتوزیان برای عدالت و حقوق مردم ایران قدم می‌زد و فریاد می‌کشید و بهای فریاد خود را می‌پرداخت بنابراین از آنجا که ملت ایران جاوید است استاد کاتوزیان هم جاوید می‌ماند.

وی افزود: ما باید خودمان را سرزنش کنیم که شاید قدر وی را ندانسته‌ایم لذا باید قدر همدیگر را بدانیم.

رییس فرهنگستان علوم ایران با بیان اینکه هیچ آتشی سوزنده‌تر از آتش جهل نیست، ادامه داد: جهنمی که جاهل برای خود تحمل می‌کند جهنم جهل است. همچنین بالاترین حق یک جامعه آزادی بیان است و اگر آزادی بیان باشد جهل برطرف می‌شود، استاد کاتوزیان در دورانی بود که چنین میراثی را برای ما برجای گذاشت و آن هم این بود که آزادتر بنویسد و آزادی بیان در کشور وجود داشته باشد.

محقق داماد یادآور شد: استاد کاتوزیان دلش می‌خواست که شب صبح شود و ظلمت شب از بین برود و هر آنچه را که دلش می‌خواهد در دفاع از حقوق مردم بنویسد.

در ادامه این مراسم سید محمد جندقی کرمانی پور رییس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات مدیره این کانون با بیان اینکه استاد کاتوزیان بسیار به جامعه وکالت علاقه داشتند و در تمامی مراسم‌ها و همایش‌ها با همه سختی‌ها حضور می‌یافتند گفت: وی انسانی بزرگوار و حقوق‌دانی برجسته بود و به درستی نام پدر علم حقوق را بر وی گذاشتند.

جندقی کرمانی پور با اشاره به اینکه جامعه وکالت یکی از بهترین اساتید را از دست داده است گفت: استاد کاتوزیان همیشه بر این مطلب تاکید داشتند که اتحادیه کانون‌های وکلا، اتحاد تمام کانون‌ها و آن را از دست ندهید.

این عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اینکه استاد کاتوزیان از میان ما رفت ولی خاطرات خوب وی همچنان پابرجاست ادامه داد: یک مجموعه ارزشمندی از آثار وی در میان ما برجای مانده و ما موظف هستیم که راه استاد را ادامه دهیم و دفاع از حقوق مردم را در پیش گیریم.

وی تاکید کرد که استاد کاتوزیان یک انسان آزاده و مبارز بود.

انتهای پیام

کد N494157