در دیدار نخست وزیر قزاقستان؛

روحانی: سیاست دولت ایران تعامل و روابط نزدیک با کشورهای منطقه است

نخست وزیر قزاقستان,دولت تدبیر و امید

آستانه – ایرنا- رییس جمهوری گفت: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران تعامل و روابط نزدیک با کشورهای منطقه به ویژه همسایه گان است که در این میان قزاقستان جایگاه ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در دیدار «کریم ماسیم اف» نخست وزیر قزاقستان که برای دیدار با وی به محل اقامتش در هتل رکسوز آمده بود، از سفر به شهر آستانه و دیدار با مقامات این کشور ابراز خرسندی کرد.

رییس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان دارای فرهنگ کهن و مشترکی هستند و باید روابط خود را در حوزه های مختلف توسعه دهند.

نخست وزیر قزاقستان نیز در این دیدار با بیان اینکه مذاکرات امروز روسای جمهوری ایران و قزاقستان مثمر ثمر بود، گفت: با توجه به اینکه سیستم حکومتی قزاقستان ریاست جمهوری است من از رییس جمهور دستوری دریافت کرده ام تا توافقات امضا شده توسط هیات های ایرانی و قزاقستانی را پیگیری کنم.

کریم ماسیم اف افزود: قزاقستان علاقه مند به افزایش مبادلات تجاری با ایران است که امیدوارم آغار به کار راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان، اقدامی برای دستیابی به این امر باشد.

وی خاطرنشان کرد: من با نماینده یکی از شرکت های ایرانی ملاقات داشتم که آنان برای سرمایه گذاری جهت احداث کارخانه شیشه در قزاقستان ابراز علاقه مندی کردند و ما از این پیشنهاد استقبال می کنیم.

نخست وزیر قزاقستان اظهارامیدواری کرد که مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 موفقیت آمیز باشد و تحریم ها حذف شود تا ایران فعالانه تر با کشورها همکاری داشته باشد.

سیام*9254**1449
کد N494019