سیاستمدار برجسته پاکستان: ردپای داعش در بحران سیاسی پاکستان دیده می شود

تحولات پاکستان,داعش

اسلام آباد - ایرنا - سیاستمدار برجسته پاکستانی معتقد است که نمی توان وجود ردپای گروه تروریستی داعش را در بحران سیاسی کنونی پاکستان مردود دانست.

«آفتاب احمدخان شیرپائو» نماینده مجلس و رهبر حزب «قومی وطن» که در دوره ریاست جمهوری پرویز مشرف ، تصدی وزارت کشور پاکستان را عهده دار بود، سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد هشدار داد: دشمنان پاکستان درصدد رخنه به داخل کشور هستند و قصد دارند بعد از عراق و سوریه، پاکستان را هدف خود قرار دهند.

وی گفت: 'ابوبکر البغدادی' رهبر گروه تروریستی داعش در منطقه وزیرستان شمالی پاکستان آموزش دیده و به اوضاع این کشور کاملا آشنا است.

وزیر کشور پیشین پاکستان افزود: دولت و دستگاه های امنیتی پاکستان باید اوضاع را از نزدیک و به دقت زیرنظر داشته باشند چرا که تعدادی از اعضای داعش طی روزهای گذشته اقدام به توزیع کتابچه هایی در تبلیغ این گروه تروریستی در مناطق قبایلی پاکستان و حتی در شهر پیشاور کرده اند.

نماینده مجلس پاکستان گفت: این احتمال هم وجود دارد که تحصن های یک ماه اخیر در اسلام آباد بخشی از یک توطئه برای توسعه فرقه گرایی در پاکستان و بی ثبات کردن کشور باشد.

«تسنیم اسلم» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان پنجشنبه هفته گذشته در پاسخ به ایرنا مبنی وجود گزارش هایی حاکی از حضور عناصر گروه تروریستی داعش در شمال غرب پاکستان گفت: من هم گزارش رسانه ها را درباره توزیع جزوه و کتابچه ازسوی عوامل منتسب به داعش در ایالت «خیبر پختونخوا» شینده ام، اما هنوز شواهدی که ثابت کند این عناصر در خاک پاکستان حضور یافته اند، دریافت نکرده ایم.

هفته گذشته برخی رسانه های معتبر پاکستان گزارش دادند که تعدادی از افراد وابسته به گروه تروریستی داعش اقدام به توزیع کتابچه به زبان اردو و دری با عنوان «فتح» در مناطق شمال غربی این کشور به ویژه در اردوگاه های آوارگان افغان کرده اند.

** شرکت کنندگان در تحصن های ضددولتی از مخالفان پول دریافت می کنند

«آفتاب احمدخان شیرپائو» معتقد است بسیاری از افرادی که روزهای طولانی در تحصن های ضددولتی در اسلام آباد شرکت کرده اند، درقبال دریافت پول از احزاب مخالف حاضر به این کار شده و اخباری که درباره 'استخدام' تعدادی از افراد ازسوی احزاب مخالف دولت برای شرکت در تحصن ها شنیده می شود، صحت دارد.

این سیاستمدار پاکستانی که موضعی تقریبا بی طرف نسبت به دعواهای سیاسی جاری در پاکستان دارد، افزود: آنها از نقاط مختلف پاکستان درقبال دریافت مبالغ نه چندان قابل توجه به اسلام آباد آمده اند تا منافع و اهداف رهبران دو حزب عمده مخالف دولت (تحریک انصاف و جنبش مردمی) را تامین کنند.** نتیجه مذاکرات میان دولت و مخالفان باید به نفع مردم باشد

رهبر حزب «قومی وطن» پاکستان در بخشی دیگر از این گفت و گو، مذاکرات جاری میان دولت و مخالفان را یک اقدام مثبت برای پایان دادن به بست سیاسی در پاکستان دانست و گفت: مهم ترین نکته ای که در این مذاکرات باید مدنظر دو طرف قرار گیرد، این است که نتیجه این مذاکرات باید در هر صورت به نفع مردم و کشور باشد.

آساق*3*272**1723**1392
کد N493801