سردار نقدی:

به رغم ممنوعیت قانونی ماهواره، شاهد گسترش استفاده از این شبكه‌ها هستیم

سیاست داخلی,سردارنقدی

دیگر رسانه های ارتباطی از جمله شبكه های متعدد و گسترده اجتماعی و پایگاه های فاسد اینترنتی را از دیگر ابزار رسانه ای دشمن در عرصه جنگ فرهنگی هستند که ما شاهد هستیم با وجود تحریم های مختلف در واردات اقلام بسیار معمولی و غیر مهم به كشور، دشمن در عرصه تكنولوژی های ارتباطی و رسانه ای هیچگونه محدودیتی را قائل نشده و بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات به محض تولید در بازارهای ایران عرضه می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخی متاسفانه در كشور راه تسلیم را در مقابل شبكه‌های فاسد ماهواره ای در پیش گرفته اند و گاهی شنیده می شود كه حرف از عدم منع آن می زنند و این كشمكش ها باعث شده كه به رغم ممنوعیت قانونی ماهواره، بازهم شاهد گسترش استفاده از این شبكه ها در جامعه باشیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در گردهمایی منطقه‌ای ائمه جمعه كشور كه در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) مشهد و با حضور ائمه جمعه 16 استان شرقی كشور برگزار شد گفت: اگر نسل‌های گذشته اخبار پیروزی بدر و خیبر را شنیده‌اند نسل ما این شانس را داشت كه پیروزی چندین باره مظلومان به ویژه فلسطینیان را در مقابل مستكبرانی مانند رژیم صهیونیستی ببیند.

سردار نقدی به پیروزی مردم افغانستان بر ارتش سرخ شوروی، پیروزی ملت ایران در مقابل رژیم بعث عراق و حامیان مستكبرش، پیروزی مردم حزب الله لبنان در جنگ های 33 و 22 روزه و پیروزی مردم غزه در جنگ های 8 و 50 روزه اشاره نموده و اظهار داشت: دشمن برای شكست جبهه مقاومت و جریان آزادی خواهی در جهان اسلام بخصوص در ایران، لبنان و غزه به دنبال ریشه یابی پیروزی های مكرر به این نتیجه رسید كه منشا این پیروزی ها ایمان، باور و اعتقاد راسخ به آموزه های اسلامی است، از این روز تمركز امروز دشمن بر روی مسئله فرهنگ و متزلزل كردن باورهای عمیق و اعتقادات مقاومت آفرین است.

وی در همین زمینه بیانی از رهبری را یادآور شد كه فرمودند: دشمنان فهمیدند باید عقبه ما را بمباران كنند. اگر عقبه از بین رفت؛ كسی كه در جلو مبارزه میكند، چطور قدرت مبارزه خواهد داشت؟! دو روز تلاش میكند؛ ولی از بین خواهد رفت. عقبه ما، در مبارزه ملت ایران با قلدری استكبار جهانی، عبارت بود از «فرهنگ» ما. منطقه عقبه ما عبارت بود از اخلاق اسلامی، توكّل به خدا، ایمان و علاقه به اسلام.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینكه امروز در تكنولوژی رسانه‌ای و ارتباطی تحول شگرفی رخ داده و دشمن با توسعه این تجهیزات و امكانات در كشورهای اسلامی به دنبال استفاده ابزاری برای ضربه زدن به اعتقادات ملت ایران است، گفت: گواه این مطلب این است كه تا سال 85 تنها چند شبكه انگشت شمار با برنامه های غیرجذاب كه بیشتر محتوای آن در توهین و فحاشی علیه نظام خلاصه می شد فعال بودند اما از آن سال تا امروز این تعداد به 166 شبكه فارسی زبان افزایش یافته كه برای تمام ساعات شبانه روز و برای تمام سنین و اقشار جامعه برنامه های جذاب و متنوع تولید و پخش می كند و این تنها بخش كوچكی از فعالیت آشكار دشمن در دشمنی با ایمان و اعتقادات ملت ایران است.

وی به آمار شبكه های ماهواه ای اشاره و تصریح كرد: طبق آمارهای موجود بیش از سی هزار شبكه ماهواره ای به زبان های مختلف در حال پخش برنامه هستند كه بیش از سه هزار شبكه را با كیفیت بسیار عالی می توان در ایران دریافت كرد. این نشان می دهد كه تهاجم در عرصه بسیار عریضی علیه ملت ما در تدارك است و این خطرناك ترین تهدیدی است كه امروزه از سوی دشمن بر ملت ایران تحمیل می شود.

جانشین فرمانده كل سپاه در امر بسیج به دیگر ابزارهای دشمن در جنگ فرهنگی اشاره نموده و بیان كرد: دشمن با توزیع مواد مخدر و مشروبات الكلی نیز سعی در انحراف جوانان و آحاد ملت ایران دارد اما نه مواد مخدر عمومیت و فراگیری شبكه های ماهواه ای را پیدا كرده و نه مشروبات الكلی.

وی دیگر رسانه های ارتباطی از جمله شبكه های متعدد و گسترده اجتماعی و پایگاه های فاسد اینترنتی را از دیگر ابزار رسانه ای دشمن در عرصه جنگ فرهنگی دانسته و تاكید كرد: با وجود تحریم های مختلف در واردات اقلام بسیار معمولی و غیر مهم به كشور، دشمن در عرصه تكنولوژی های ارتباطی و رسانه ای هیچگونه محدودیتی را قائل نشده و بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات به محض تولید در بازارهای ایران عرضه می شود.

نقدی به قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره اشاره و خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری فرمودند كه " ممنوعیت استفاده از تصاویر ماهواره‌ای كه مجلس شورای اسلامی تصویب كرد، یك قانون كاملا درست و به جاست و به موازات آن باید وسایل لازم برای مصون‌سازی ذهنها و افكار جوانان فراهم شود" اما با وجود این ممنوعیت، روز به روز این پدیده شوم نفوذ یافته و فراگیر شده است.

وی مهم ترین آسیب استفاده از شبكه های فاسد ماهواره را زمینه سازی سایر گناهان دانسته و ابراز داشت: چطور می شود كه حسابگرترین حكومت های دنیا برای چنین مجموعه ای این همه سرمایه گذاری می كنند و 95 درصد صاحبان این شبكه ها از صهیونیست ها هستند؛ این نشان می دهد كه دشمن برای این سرمایه گذاری كلان هدف گذاری خاصی دارد كه آن را دنبال می كند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با ابراز تاسف از اینكه برخی در كشور راه تسلیم را در مقابل این شبكه ها در پیش گرفته اند اظهار داشت: گاهی شنیده می شود كه برخی حرف از عدم منع آن می زنند و این كشمكش ها باعث شده كه به رغم ممنوعیت قانونی ماهواره، بازهم شاهد گسترش استفاده از این شبكه ها در جامعه باشیم.

وی یكی دیگر از اهداف دشمن در استفاده از این شبكه ها را وحدت شكنی و از بین بردن اتحاد و همدلی بین ملت های مسلمان و ایجاد تفرقه و جنگ های مذهبی علیه مذاهب و فرق اسلامی دانسته و تصریح كرد: برخی شبكه های ماهواره ای به نام شیعه به عقاید اهل سنت حمله و توهین می كنند و بی تقوا به فحاشی علیه مقدسات اهل تسنن می پردازند. همچنین شبكه های جریانات افراطی اهل سنت (تكفیری ها) نیز با حمایت مستقیم آمریكا، اسرائیل و انگلیس در حال توهین و فحاشی علیه مقدسات و اعتقادات شیعیان هستند و همه این شبكه ها در كشور انگلستان و با حمایت مالی و سیاسی دولت انگلیس و آمریكا راه اندازی شده اند.

جانشین فرمانده كل سپاه در امر بسیج در پاسخ برخی كه استدلال می كنند اگر شبكه های ماهواه ای بد است چرا غربی ها در جوامع خودشان آن را گسترش داده و از آن استفاده می كنند اظهار داشت: اگر مردم غرب مردمی آگاه و عزتمند باشند هرگز حاكمیت فاسد و بی بندوبار و جنایتكار را تحمل نمی كنند، حاكمیتی كه از كودك كشی حمایت نموده و جنایات اسرائیل در غزه را تایید می كنند.

وی نقش شبكه های فاسد ماهواره ای در تضعیف جوامع غربی را یادآور شده و تاكید كرد: رواج فرهنگ فاسد شبكه های ماهواره ای باعث یك فاجعه بزرگ بشری در این كشورها شده و آن فاجعه رشد منفی جمعیت است كه بزرگترین فاجعه می باشد و كشورهای غربی برای تامین نیروی كار و رونق اقتصادی مجبور به پذیرش مهاجر شده اند.

سردار نقدی بر آگاه سازی و مقاوم سازی مردم از راه اغناء حسی و عقلی نسبت به خطرات این پدیده شوم تاكید نموده و تصریح كرد: اگر بیدار نشویم آن نتیجه ای كه دشمن نتوانست در جنگ نظامی بگیرد و حتی نتوانست در مقابل مردم غزه به آن دست پیدا كند در این عرصه بدست خواهد آورد.

وی روحانیت معظم را فرماندهان اصلی میدان در این عرصه خوانده و افزود: روحانیت معظم باید برای هدایت مردم و جامعه به سوی رستگاری و مصون داشتن آنها از خطرات شبكه های فاسد ماهواره ای اقدامی مهم و جهادی داشته باشند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان سخنان خود خاطرنشان كرد: باید جوانان كشور را در سیستم آموزشی نسبت به خطرات و آسیب های ابزارهای رسانه ای و شبكه های ماهواره ای آگاه كرد و فارغ التحصیلان سیستم آموزشی كشور نسبت به ارزش ها و باورها به درستی توجیه شوند.

گفتنی است در این گردهمایی آیت الله نوری همدانی، آیت‌الله جنتی و آیت الله تقوی سخنرانی کردند.

 

کد N493791