رئیس جمهوری سابق کومور: قضیه فلسطین مهمترین مساله جهان اسلام است

رئیس جمهوری سابق,جزایر کومور,سامبی

تهران- ایرنا- ˈاحمد عبدالله محمد سامبیˈ رئیس جمهوری سابق جزایر کومور در حاشیه همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین تاکید کرد که قضیه فلسطین و چالش های پیش روی مردم آن مهمترین مساله امروز جهان اسلام است.

سامبی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به این بیان پیامبر گرامی اسلام (ص) که فرمودند: 'کسی که به امور برادران دینی خود توجه نداشته باشد مسلمان نیست'، حمایت از مردم فلسطین را وظیفه دینی مسلمانان دانست و گفت: حمایت از مقاومت فلسطین به معنی دفاع از جهان اسلام در برابر تروریسم صهیونیستی است.

وی با تبریک به ملت مظلوم فلسطین بابت پیروزی آنها در برابر تجاوز اخیر صهیونیست ها به غزه گفت: بدون شک این پیروزی نتیجه پایداری مردم فلسطین در برابر تجاوزهای وحشیانه رژیم صهیونیستی است .

سامبی آزادی فلسطین را مسئله مهم جهان اسلام خواند و از جامعه بین الملل به ویژه سازمان همکاری اسلامی خواست که ضمن محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر قدس از جمله آغاز جنگ و حمله به مناطق مسکونی غزه، در بازسازی این شهر به یاری مردم آن بشتابند.

وی همچنین از شرکت کنندگان در همایش علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین خواست که از این فرصت طلایی برای یاری اسلام و مسلمان استفاده کنند.

همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین امروز با حضور 200 اندیشمند و متفکر از 53 کشور در تهران آغاز به کار کرد و فعالیت آن با برگزاری کمیسیون های پنج گانه تا فردا ادامه خواهد داشت.

رسانام ** 1453**2017
کد N493775