اندیشمند مالزیایی نقش علمای مسلمان را در بیداری اسلامی مهم خواند

اندیشمند,مالزیایی,بیداری

تهران- ایرنا- ˈحاج عبدالغنی شمس الدینˈ عضو مجمع آسیایی اتحادیه علمای مسلمانان مالزی همایش بین المللی علمای اسلام را فرصتی برای همکاری حائز اهمیت دانشمندان کشورهای اسلامی در زمینه بیداری مسلمانان و حمایت از مقاومت فلسطین دانست.

به گزارش ایرنا، این اندیشمند مالزیایی در حاشیه برگزاری همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از فلسطین، با اشاره به فتنه طائفه گرایی در کشورهای اسلامی افزود: علمای اسلامی باید برای برطرف کردن اختلافات جزیی مسلمانان تلاش زیادی به خرج دهند زیرا پیروزی اسلام در گرو وحدت مسلمانان است.

وی با توجه به بحران های فراروی کشورهای اسلامی، هرگونه اختلاف میان این کشورها را فرصتی برای تقویت رژیم اشغالگر قدس دانست .

شمس الدین ارائه تصویر واقعی از اسلام را از دیگر وظایف علمای اسلامی دانست و گفت: اعضای گروه های تکفیری باید افکار انحرافی را کنار بگذارند و از ارشادات دانشمندان مسلمان بهره گیرند.

وی همچنین با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین گفت: دفاع از حق و یاری رسانی به آن از ماموریت های مهم اندیشمندان مسلمان است.

شمس الدین با فراخواندن مسلمانان به حفظ وحدت و یکپارچگی، خواستار کمک به مردم غزه برای بازسازی آن پس از تجاوز اخیر صهیونیست ها شد.

همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین با حضور 200 اندیشمند از 53 کشور امروز در تهران آغاز به کار کرد.

علما، اندیشمندان و صاحبنظران کشورهای اسلامی در این همایش دو روزه درخصوص مسائل مختلف جهان اسلام، به ویژه حمایت از مقاومت مردم فلسطین گفت و گو خواهند کرد.

رسانام** 1453**2017
کد N493664