روزنامه طرف:سلاحهای ساخت ترکیه از نیروهای داعش در عراق کشف شده است

طرف,داعش

آنکارا - ایرنا - روزنامه ˈطرفˈ که مواضعی مخالف دولت آنکارا دارد ، نوشت: نیروهای آمریکایی و ˈپیشمرگ های کردˈ از تروریستهای ˈداعشˈ در عراق سلاحهای ساخت ترکیه به غنیمت گرفته اند .

به گزارش ایرنا از آنکارا، این روزنامه چاپ ترکیه روز سه شنبه نوشت: نیروهای آمریکایی و پیشمرگ های کرد از وجود سلاحهای تولید ترکیه در دست نیروهای داعش متعجب شده اند.

'طرف' به نقل از منابع امنیتی که نام آنها را فاش نکرده است، افزود: مساله در دست بررسی است و گفته می شود آمریکا یک پرونده در این زمینه علیه ترکیه تشکیل داده است.

این روزنامه ترکیه ای با ادعای اینکه با کشف این سلاحها دولت آنکارا در موقعیت دشواری در صحنه جهانی قرار گرفته است ، اضافه کرد: علاوه بر سلاحهای به دست آمده از داعش، مواد منفجره مورد استفاده تروریستها در عملیات مختلف در شمال عراق نیز در ترکیه ساخته شده است .

به نوشته این روزنامه، آمریکا در سال گذشته پرونده ای در زمینه کمکهای ترکیه به داعش تشکیل داده و در جریان دیدار ماه مه سال گذشته 'رجب طیب اردوغان' از واشنگتن، وی را در جریان این پرونده قرار داده بودند. اکنون واشنگتن پرونده سلاحهای متعلق به ترکیه در دست داعش در عراق را نیز ضمیمه پرونده قبلی کرده است .

احزاب مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور ، تاکنون بارها دولت را متهم به حمایتهای لجستیکی و تسلیحاتی از نیروهای تروریستی افراطی در سوریه کرده اند.

خاورم**2012**1651**
کد N493546