وزیران کشورهای عربی و آمریکا در باره مقابله با داعش گفت و گو می کنند

نشست جده,داعش

تهران - ایرنا - وزیران خارجه کشورهای عربی و آمریکا چهارشنبه و پنجشنبه در جده نشست مشترک برگزار می کنند تا در باره راه های مبارزه با تروریست های ˈداعشˈ بحث و تبادل نظر کنند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه، یک مقام عالی رتبه در وزارت خارجه مصر در این باره گفت که 'جان کری' وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه و پنجشنبه در جده با وزیران خارجه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس و با حضور وزرای کشورهای مصر، اردن و عراق دیدار می کند.

این مقام مصری تاکید کرد که همچنین 'سامح شکری' وزیر خارجه مصر به همراه همتای عراقی و اردنی خود در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در جده شرکت خواهد کرد تا درباره راه های مبارزه با تروریسم و داعش در منطقه بحث و تبادل نظر کنند.

گروه تکفیری داعش که از حمایت جبهه عربی و غربی برخوردار است و در عراق و سوریه مرتکب جنایات وحشیانه ای شده است ، فعالیت های خود را ابتدا از سوریه آغاز کرد و پس از آن با راه اندازی مجموعه ای از حملات در عراق که با پشتیبانی بقایای رژیم 'بعث' همراه بود، برخی از شهرهای این کشور را همچون 'رمادی'، 'فلوجه' و 'موصل' اشغال کرد.

ارتش های عراق و سوریه با بازیابی اعتماد و تقویت توان اطلاعاتی و نظامی خود موفق شده اند که علاوه بر جلوگیری از پیشروی تروریست ها، بسیاری از مناطق تحت سلطه آنان را پس بگیرند.

رسانام**1408**1651
کد N493006