رسانه روسی خبر داد:

پرواز جنگنده روسیه بر فراز رزمناو کانادایی در دریای سیاه

کانادا,دریای سیاه,جنگنده روسی

تهران – ایرنا – خبرگزاری ایتارتاس گزارش داد وزارت دفاع کانادا از پرواز یک فروند جنگنده روسیه بر فراز ناو جنگی این کشور در دریای سیاه خبر داده است.

ایتارتاس روز سه شنبه در گزارشی افزود: رزمنا 'تورنتو' متعلق به کانادا به همراه ناو پاسور 'آلمیرانته خوان بوربون' اسپانیا برای شرکت در زرمایش جنگی مشترک نیروهای ناتو با اوکراین در دریای سیاه به سر می برد.

بنابراین گزارش، وزارت دفاع کانادا در بیانیه ای روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد جنگنده روسی بر فراز ناو کانادایی به پرواز در آمده، اما تهدیدی برای این ناو بوجود نیاورد.

بیانیه وزارت دفاع کانادا چنین اقدامی را تحریک آمیز خوانده و افزود این عمل می تواند به افزایش تنش بیانجامد و از روسیه خواستار توقف چنین اقداماتی شد.

ایتارتاس گزارش داد وزارت دفاع کانادا به نوع جنگنده روسی که برفراز ناو کانادایی به پرواز در آمده بود، اشاره ای نکرده است.

هم اکنون در کنار رزمناوهای کانادایی و اسپانیایی، دو رزمناو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، یکی رزمناو 'راس' متعلق به آمریکا و دیگری رزمناو فرانسوی 'کامندنت بیرات' در آب های دریای سیاه به سر می برند، دو رزمناو اخیر در سوم ماه سپتامبر(12شهریور) وارد این آب ها شده اند.

رزمایش دریایی ناتو تحت نام 'سی بریث 2014' با اوکراین در آب های دریای سیاه انجام می شود.

رسانام **1302**1337
کد N492977