کنفرانس نقش علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین

مفتی کل تونس: امیدوارم روزی این اجلاس‌ در فلسطین برگزار شود

فلسطين,تونس

در همایش‌ بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان و شیخ حمده سعید مفتی کل تونس سخنرانی کردند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شیخ حمده سعید مفتی کل تونس با بیان اینکه خداوند هرگز ظالمان و ستمگران را دوست نمی‌دارد، گفت: فریاد زنان و مردان مسلمان فلسطین تمام دنیا را به خود جلب کرد. قدس قبله نخستین مسلمانان است و حمایت از آن وظیفه تمام مسلمانان.

وی ادامه داد: آنها می‌خواستند با نام دفاع از اسلام، تهدیدات خود را افزایش دهند همان‌گونه که امروز گروهی به نام تکفیری‌ها با پوشش اسلام می‌خواهد به اسلام ضربه بزند و متاسفانه برخی از کشورهای عربی هم مزید بر علت شده‌اند و حالت تماشاچی بر خود گرفته‌اند، در حالی که باید می‌گفتند ما حامی مقاومت هستیم و از مقاومت حمایت می‌کردند.

مفتی کل تونس ادامه داد: ما باید با ایجاد برنامه‌های جدیدی از مقاومت مردم فلسطین حمایت کنیم و در برابر دشمن نباید دچار چنددستگی شویم. مصوبات این مجمع باید به سمع و نظر دولت‌ها برسد و نباید به اینگونه کنفرانس‌ها بسنده کنیم. باید مصوبات خود را به مسئولان دولتی نیز برسانیم تا آنها هم راهکارهایی برای حمایت از مقاومت داشته باشند.

وی گفت: امیدوارم روزی برسد که بتوانیم این اجلاس را در کشور فلسطین برگزار کنیم و اگر در آنجا اینگونه کنفرانس‌ها برگزار شود بزرگ‌ترین ضربه را به رژیم صهیونیستی می‌زنیم. قبل از آنکه دیر شود باید فکری کنیم.

در ادامه شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: خدا را شاکریم که مقاومت فلسطین با ایستادگی که داشت دستاوردهای خوبی ارائه داد. دشمنان همواره سعی می‌کردند که ایران را از حمایت از فلسطین باز دارند، ولی ایران در مقابل آنها مقاومت کرد و در نتیجه مردم فلسطین به پیروزی رسیدند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: رژیم صهیونیستی باید بداند که هرگز نمی‌تواند به مقاومت اسلامی تجاوز کند. ولایت امام خامنه‌ای که ادامه‌دهنده راه امام خمینی (ره) است باعث شده که جمهوری اسلامی ایران به عنوان خواستگاه مقاومت به حساب بیاید.

انتهای پیام

کد N492869