یک روزنامه عبری زبان فاش کرد؛

"موساد تصاویری ماهواره‌ای از تحرکات داعش در اختیار واشنگتن گذاشته است"

اسراييل,داعش

یک روزنامه عبری زبان اعلام کرد که اسرائیل از طریق موساد تصاویری ماهواره‌ای را از تحرکات داعش در سوریه، عراق و لبنان در اختیار واشنگتن گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که اسرائیل تصاویری ماهواره‌ای از تحرکات گروه "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه، عراق و لبنان، به وسیله سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) در اختیار آمریکا گذاشته است که به نیروی هوایی آمریکا کمک کرده تا تحرکات داعش در عراق را زیر نظر گرفته و حملاتی علیه این گروه در چند شهر عراق انجام دهد.

به گزارش یدیعوت، ماهواره‌های رژیم صهیونیستی که منطقه خاورمیانه را پوشش می‌دهند می‌توانند تصاویری از زوایای مختلف بگیرند که ماهواره‌های آمریکایی قادر به این اقدام نیستند.

اسرائیل همچنین اطلاعاتی از افرادی که از گروه داعش حمایت می‌کنند یا به آموزش آنها برای اجرای عملیات تروریستی در کشورشان می‌پردازند، در اختیار آمریکا گذاشته است.

یدیعوت همچنین گزارش داد که دلیل ارائه این تصاویر به دستگاه اطلاعات آمریکا ترس و نگرانی اسرائیل از پیشروی داعش به سمت اراضی اشغالی به ویژه پس از سلطه بر شهرهای سوریه است.

انتهای پیام

کد N492841