عضو سابق داعش: رژیم صهیونیستی حامی اصلی تروریستها است

داعش,ترکیه

آنکارا - ایرنا - یک عضو سابق گروه تروریستی ˈداعشˈ فاش کرد که رژیم صهیونیستی حامی اصلی این گروه است و آنها قصد نفوذ به استان مرزی ˈحاتایˈ ترکیه را دارند.

به گزارش ایرنا، این شخص که خود را با نام مستعار 'عمر' معرفی کرده در گفت و گو با شماره روز سه شنبه روزنامه 'خبر ترک' افزود : بیکار بودم و با عناصر داعش در آنکارا آشنا و به همراه 12 نفر دیگر برای پیوستن به تروریستها به سوریه رفتیم.

وی اضافه کرد: عناصر داعش بهمن ماه گذشته ما را با هواپیما از آنکارا به شهر 'غازی آنتپ' در نزدیکی مرز سوریه بردند و پس از اینکه از سوی عناصر 'القاعده' مورد بازرسی قرار گرفتیم ، به این کشور منتقل شدیم.

وی افزود : پس از یک دوره 15 روزه آموزش نظامی برای شرکت در هر عملیات مسلحانه 150 دلار پول می گرفتیم و به ما گفته بودند که شما در راه دین و ایمان جهاد می کنید، ولی پس از مدتی که مشاهده کردم چگونگی سربریدن را آموزش می دهند و افراد بیگناه را می کشند، به این نتیجه رسیدم که آنان یک گروه تروریستی هستند و باید از آنان جدا شوم.

وی گفت: 'البغدادی' را دیده ام و شخصی که در تلویزیونها به نام وی نشان داده می شود و سخنرانی می کند، البغدادی نیست.

دولت ترکیه با همراهی کشورهای عربستان و قطر از آغاز بحران در سوریه از معارضان و تروریستهای فعال در این کشور حمایت کرده است .

تروریستها با استفاده از مرز ترکیه اقدام به انتقال نیرو و تجهیزات به سوریه می کنند.

خاورم ** 2010**1651
کد N492792