مرگ هشت کودک در یک بیمارستان پاکستان، مسوولان بیمارستان را به دردسرانداخت

پاکستان,بیمارستان

اسلام آباد - ایرنا - مرگ هشت کودک در دو روز گذشته در یکی از بیمارستان های ایالت پنجاب پاکستان، برای مسوولان این بیمارستان دردسرساز شد.

رسانه های پاکستان اعلام کردند روز گذشته - دوشنبه - چهار کودک و امروز - سه شنبه - نیز چهار کودک دیگر که در بیمارستان شهر «ویهاری» بستری بودند، به دلیل آنچه والدین آنها کوتاهی تیم پزشکی و پرستاری این بیمارستان عنوان کردند، جان خود را از دست دادند.

والدین و اعضای خانواده قربانیان به نشانه اعتراض مقابل بیمارستان حضور یافتند و اعلام کردند خالی بودن کپسول های اکسیژن و نقص فنی در تجهیزات بیمارستانی از جمله دستگاه اکسیژن و تجهیزات مراقبت های ویژه باعث مرگ کودکانشان شده است.

آنها خواستار انجام تحقیقات دقیق برای روشن شدن قضیه و مشخص شدن علت مرگ فرزندانشان هستند. اما مسوولان بیمارستان این ادعا را رد می کنند و می گویند: هیچ اشکالی در عملکرد تجهیزات وجود ندارد و چگونه ممکن است چند دستگاه در یک لحظه با هم از کار بیفتد.

در گزارش رسانه های پاکستانی به نوع بیماری این هشت کودک اشاره نشد، اما با توجه به نیاز آنها به دستگاه اکسیژن و تجهیزات مراقبت های ویژه، احتمال آنکه حال آنها وخیم بوده باشد، وجود دارد.

پزشکان این بیمارستان همچنین اعلام کرده اند که حال شش کودک دیگر نیز وخیم است.

دو ماه پیش نیز چهار کودک در بیمارستانی در کراچی به دلیل قطع برق و از کار افتادن سیستم اکسیژن جان باختند.

آساق*4*272**1723**1545
کد N492775