تاکید جهانگیر بر استفاده از مدیران جوان در عرصه‌ مدیریتی

زندان

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: در نظام اسلامی خدمتگزاری به مردم وظیفه همگانی است.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: در نظام اسلامی خدمتگزاری به مردم وظیفه همگانی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: در دنیای امروز داشتن اطلاعات یکی از اصول موفقیت در عرصه مدیریت است و همه باید تلاش کنیم ضمن مطالعه دیروز و شناخت امروز راه را برای رسیدن به فردای بهتر هموار سازیم.

رییس سازمان زندان‌ها با تاکید بر اینکه داشتن اطلاعات جامع از ضروری‌ترین مباحث در امر مدیریت است گفت: یک مدیر باید اطلاعات کامل از گذشته سازمان و همچنین وضعیت حال داشته باشد تا بتواند برای آینده یک برنامه‌ریزی کامل طرح‌ریزی کند.

وی استفاده از تجربیات گذشته را یکی از راهکارهای مهم در طرح‌ریزی آینده دانست و گفت: منظور از گذشته استفاده از تجربیات و مطالعه بر روی طرح‌ها و برنامه‌هاست نه در جا زدن و اینکه آینده ساختنی است نه یافتنی و باید برای تحقق اهداف در آینده از امروز برنامه ریزی های لازم را بر مبنای تجربیات گذشته انجام دهیم.

مشاور رییس دستگاه قضایی در ادامه سخنان خود ضمن اعلام برای تشکیل دو شورا در قالب شورای برنامه ریزی و همچنین شورای فرهنگ و سلامت گفت: امروز مهمترین رسالت سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت جسم و اندیشه زندانیان و توانمند ساختن آنها برای بازگشت سالم به جامعه است و این مستلزم برنامه‌ریزی‌های دقیق و کاربردی در این حوزه است که شورای فرهنگ و سلامت با این هدف بزودی فعال خواهد شد.

رییس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه که در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیرکل دفترارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان زندانها سخن می گفت با اشاره به بازنشستگی دو تن از مدیران توانمند سازمان گفت: خدمتگزاری در نظام اسلامی منوط به داشتن پست و جایگاه خاص نیست و همگان باید تا زنده هستیم خود را خدمتگزار نظام و مردم بدانیم.

جهانگیر با تاکید بر لزوم استفاده از مدیران جوان در عرصه‌های مدیریتی استفاده از تجربیات مدیران باسابقه را از ضروریات هر سازمان دانست و گفت: هر سازمان باید متناسب با رسالت و مسئولیت هایی که بر عهده دارد ساختار خود را پایه ریزی کند و ما در تلاش هستیم با ایجاد بسترهای لازم شرایط را برای حضور مدیران جوان و همچنین استفاده از تجربیات مدیران باسابقه مهیا سازیم.

در این مراسم از زحمات محمدعلی زنجیره‌ای معاون سابق توسعه مدیریت و منایع و مجید اکبرنژاد مدیرکل سابق دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات تقدیر به‌عمل آمد.

همچنین خسرو قهرمانی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع و اسماعیل نوروزی به عنوان مشاور و مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات معرفی شدند.

انتهای پیام

کد N492740