سیسی: هیچ کس حق ندارد بخشی از خاک مصر را به کسی ببخشد

مصر

در پی ادعای رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر پیشنهاد عبدالفتاح سیسی به محمود عباس درباره تشکیل کشور فلسطین در غزه و بخشی از سیناء، سیسی تاکید کرد که هیچ کس حق ندارد بخشی از خاک مصر را به کسی ببخشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در سخنانی در قاهره به مناسبت روز معلم در خصوص این ادعای رسانه‌های اسرائیلی تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند دست به این کار بزند و صحبت کردن در خصوص این مسائل جایز نیست.

وی تاکید کرد: هدف قرار دادن کشور از داخل و خارج مساله‌ای است که پایان نخواهد یافت و مقابله با این امور فقط از سوی ارتش و پلیس صورت نمی‌گیرد، بلکه از جانب مردمی که از واقعیت‌ها آگاه هستند و آن را درک می‌کنند، صورت می‌گیرد.

در همین حال، منابع فلسطینی مطرح شدن این پیشنهاد از سوی سیسی به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را تکذیب و تاکید کردند که مسئولان فلسطینی، مصری و عربی این مساله را نمی‌پذیرند. همزمان، منابع مصری عالی رتبه تاکید کردند که این مساله در دوره محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر مطرح شد و طرف‌های مصری و همچنین تشکیلات خودگردان فلسطین با آن مخالفت کرده و این طرح را خیانتی به مصر و مساله فلسطین می‌دانند.

انتهای پیام

کد N492716