نماینده قائم شهر: دولت جلوی رشد کلاه قرمزی ها را بگیرد!

خانه ملت نوشت:

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس ضمن ابراز مخالفت شدید با تغییر کاربری اراضی برای ویلا سازی در استانهای شمالی کشور، گفت: مسئولان دستگاه های نظارتی باید جلوی رشد کلاه قرمزی ها در اراضی کشاورزی را بگیرند.

کمال علیپورخنکداری با اشاره به اینکه خداوند منابع طبیعی را برای استفاده بشر خلق کرده است، گفت: این استفاده نباید باعث تخریب منابع خدادادی شود و نسلهای بعدی نتوانند از این منابع بهره ببرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در طول 20 سال گذشته خیلی در مورد تغییر کاربری ها کنترل نشده و در این مدت منابع طبیعی غرب مازندران از بین رفته است.

او با یادآوری اینکه استان مازندران تراکم جمعیتی بالایی دارد، ادامه داد: در این تراکم جنگلها را نمی توان از بین برد اما می توان بعضی زمین ها که کاربری کشاورزی ندارند را مورد استفاده قرار داد.

علیپور خنکداری گفت: به دلیل اینکه 22 درصد جوانان مازندران بیکارند می توان زمین هایی که فاقد کاربری کشاورزی هستند را به منظور توسعه و رونق مازندران تغییر کاربری داد اما نباید دچار افراط و تفریط شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در بحث تغییر کاربری ها سوء استفاده هایی می شود و دارند نسل کلاه قرمزی ها را افزایش می دهند که دستگاه های نظارتی باید جلوی این افراد سودجو را بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر حفظ زمینهای کشاورزی با وسعت کوچک ، گفت: با تفکیک اراضی وراث هم مخالفیم و زمین های کشاورزی باید مادام العمر مخصوص کشاورزی باشند بنابراین لازم است دولت و ثبت اسناد املاک در این زمینه فکر اساسی کنند.

 

23231

 

کد N492693