آماده باش نیروهای سوری در دمشق/زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی در جولان اشغالی

سوريه

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یکی از سربازان این رژیم به ضرب گلوله‌ای بی‌هدف در بلندی‌های اشغالی جولان زخمی شده است، این در حالی است که نیروهای سوری در دمشق در پی درگیری‌ها در شمال و شرق پایتخت به حالت آماده باش درآمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، یک منبع نظامی اسرائیلی با بیان اینکه یک سرباز بر اثر اصابت گلوله به پایش زخمی شد، ادعا کرد که این گلوله از بخش سوری جولان شلیک شده است.

پیشتر ارتش رژیم صهیونیستی در هفته گذشته پایگاه ارتش سوریه در استان قنطیره را با ادعای شلیک خمپاره‌ای به بخش اشغالی بلندی‌های جولان هدف قرار داد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که رژیم صهیونیستی این پایگاه سوری را هدف قرار داد تا نیروهای نظامی و همچنین گروه‌های مخالف نتوانند از تجهیزات نظامی آن استفاده کنند.

از سوی دیگر، نیروهای سوری در دمشق روز گذشته در پی درگیری‌های شدید مخالفان در جبهه‌های شمال و شرق پایتخت سوریه به حالت آماده باش درآمدند.

درگیری‌های شدید در منطقه دخانیه نیروهای نظامی سوریه را واداشته است تا نیروهای بیشتری را برای بازپس‌گیری آن و محاصره نیروهای مخالف به آنجا اعزام کنند و مانع کشیده شدن موج درگیری‌ها به بخش‌های جنوبی شوند.

تسلط مخالفان بر شهرک دخانیه نظام سوریه را در دمشق تهدید می‌کند چراکه به مخالفان این امکان را می‌دهد تا دمشق را هدف قرار دهند و راه جنوبی متصل به آن را ببندند.

گروه‌های مخالف و تکفیری‌ها هفته پیش دخانیه واقع در همجواری جرمانا را تصرف کردند. اکثر ساکنان آن دروزی بوده و بیشتر آوارگان سوری در آنجا مستقر هستند و این منطقه از نظام سوریه حمایت می‌کند.

منطقه دخانیه از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که ورودی اصلی دو منطقه "عین ترما" و "کفر بطنا" در غوطه است. همچنین در مجاورت آن "جرمانا"،‌ "دویلعة"، "کشکول" و "کباس" قرار دارد که به نوبه خود ورودی دمشق به شمار می‌آیند.

در همین حال، منابع مخالف در مصاحبه با الشرق الاوسط اعلام کردند که مهاجرت‌های دسته جمعی ساکنان از این مناطق بویژه جرمانا به سمت پایتخت آغاز شده است.

این منابع تاکید کردند که درگیری‌های شدیدی در دخانیة در جریان است و مخالفان صلح از طریق نفوذ از تونل‌ها به این منطقه حمله کرده و برخی از آن‌ها در این جریان یونیفرم‌ ارتش سوریه را به تن داشتند.

منابع اظهار کردند که حالت آماده باش همچنان در ایست‌های ارتش دفاع ملی در جرمانا و اطراف دویلعة برقرار است و صدای شلیک گلوله در این مناطق به گوش می‌رسد و افرادی نیز زخمی شده‌اند.

همچنین درگیری‌های شدید میان جبهه النصره و ارتش آزاد از یک سو و نیروهای ارتش از سوی دیگر در شهرک دخانیه واقع در اطراف دمشق و نزدیکی عین ترما و جرمانا ادامه دارد و ارتش سوریه در تلاش برای بازپس‌گیری این منطقه است و شش حمله را از طریق جنگنده‌های خود در منطقه عین ترما و اطراف آن صورت داد.

از سوی دیگر، طی درگیری‌ها در منطقه حومه قنیطره در بلندی‌های جولان بیش از 43 تن از نیروهای ارتش سوریه و مخالفان مسلح کشته شدند.

انتهای پیام

کد N492676