داوود اوغلو به دنبال حضور طولانی در پست نخست‌وزیری است

تركيه

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که امیدوار است حزب حاکم عدالت و توسعه تحت رهبری وی تا جشن 100 سالگی تاسیس جمهوری ترکیه همچنان زمام امور کشور را به دست داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه همزمان با امضای کتاب ویژه در آرامگاه مصطفی کمال آتاترک، موسس جمهوری ترکیه گفت: من از طرف دولتمان به شما تعهد می‌دهم و تاریخ را شاهد می‌گیرم که ما به شدت تلاش خواهیم کرد تا کشورمان را به یکی از قوی‌ترین و معتبرترین کشورهای جهان تبدیل کنیم. در نتیجه مردم ما می‌توانند از حقوق بشر، آزادی و دموکراسی کامل بهره‌مند شوند و برای تمامی شهروندان جمهوری ترکیه بدون هیچ استثنایی در صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه عدالت برقرار خواهد بود.

داوود اوغلو به همراه کابینه‌اش روز دوشنبه به آرامگاه آتاترک رفته و تاج گلی به مقبره وی تقدیم کرد.

آنها درست در روزی که قرار بود پس از کسب رای اعتماد پارلمان نخستین نشست شورای وزرا را برگزار کنند، از این آرامگاه بازدید کردند.

حزب حاکم عدالت و توسعه از سال 2002 میلادی زمام امور کشور را به دست دارد و در سه دوره پیاپی انتخابات پارلمانی در سال‌های 2002، 2007 و 2011 میلادی پیروز شده است.

پس از انتخاب رجب طیب اردوغان به عنوان رییس جمهور جدید ترکیه، داوود اوغلو، وزیر امور خارجه سابق این کشور به عنوان نخست وزیر و رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه انتخاب شد.

انتهای پیام

کد N492540