عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین:

ریاست چمران بر شورای شهر مقدمه شکست‌های سنگین اصلاح‌طلبان در آینده است

یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین می‌گوید که ریاست چمران بر شورای شهر تهران شکست سختی برای اصلاح‌طلبان و مقدمه شکست‌های سنگین‌تر آینده است.

یک عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین می‌گوید که ریاست چمران بر شورای شهر تهران شکست سختی برای اصلاح‌طلبان و مقدمه شکست‌های سنگین‌تر آینده است.

بهادر ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره دلایل پیروزی مهدی چمران در انتخابات ریاست شورای شهر تهران، اظهار کرد: سال گذشته انتخابات هیات رییسه شورای شهر تحت تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری قرار داشت و در واقع اصلاح‌طلبان پیروز نشدند بلکه شعار اعتدال به پیروزی رسید ولی چون اصلاح‌طلبان فضا را به سمت سیاسی شدن پیش بردند و شعار اعتدال را رعایت نکردند امسال شکست خوردند.

وی افزود: این شکست سخت و زودرسی برای اصلاح‌طلبان بود و قطعا مقدمه شکست‌های سنگین‌تر آینده خواهد بود. مسجدجامعی انسان معقول و قابل احترامی از نظر اصولگرایان به حساب می‌آید ولی وقتی او هم در رقابت با چمران شکست می‌خورد دیگر تکلیف تندروهای اصلاح‌طلبان مشخص است.

این عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه کاندیدا شدن مسجدجامعی برای ریاست شورای شهر اشتباه بود، اضافه کرد: همه می‌دانند که چمران انسان معقول و معتدلی است و مسجدجامعی هم نباید با توجه به سوابق چمران مقابل او می‌ایستاد. این اشتباه استراتژیک اصلاح‌طلبان بود که نتیجه‌اش را هم دیدند. از پارسال که شورای شهر جدید تهران تشکیل شد برخوردها و حرکت‌ها از طرف اصلاح‌طلبان صورت گرفت که تنش‌ها را بالا برد و یکی از دلایل شکست‌شان همین است. من مطمئنم در دور بعدی چمران حتی رای بیشتری از امسال کسب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اصولگراها از نظر تشکیلاتی منسجم‌تر شده‌اند، تاکید کرد: وحدت امروز اصولگرایان با وحدت زمان خاتمی تفاوت دارد. اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری شکست نخوردند بلکه تفرقه بین آنها باعث شد تا نتوانند اکثریت آنان را به دست بیاورند اما امروز بدنه اصولگرایی به این نتیجه رسیده که برای موفقیت همه باید کنار هم باشند و از نظر تشکیلاتی انسجام بیشتری نسبت به اصلاح‌طلبان در بین اصولگرایان دیده می‌شود.

این عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در پایان گفت: بین اصلاح‌طلبان انشقاق به وجود آمده است و از نظر تشکیلاتی ضعیف شده‌اند. البته تا زمانی که تعدادی از اصلاح‌طلبان در بحث فتنه موضع‌گیری آشکار و شفاف نکنند همین‌طور شکست خواهند خورد.

انتهای پیام

کد N492378