تحلیلگرهندی: رژیم اسراییل باید به دادگاه بین المللی کشانده شود

خارجی,هند,مصاحبه

دهلی نو - ایرنا - یک تحلیلگر هندی ضمن محکوم کردن فاجعه غزه گفت: مسوولیت کشورهای جهان کشاندن رژیم اسراییل به دادگاه بین المللی است.

'ظفرالاسلام خان ' رییس مجلس مشورت مسلمانان سراسر هند روز سه شنبه ضمن بیان این مطلب در گفت وگو با ایرنا جنایت اخیر رژیم صهیونیستی درغزه را که به شهادت بیش از دو هزار فلسطینی منجر شد محکوم کرد و گفت: رژیم اسراییل همه مقررات سازمان ملل متحد را نقض می کند.

وی افزود: اسراییل تنها رژیم موجود در جهان است که به نقض قوانین وضع شده توسط سازمان ملل اقدام می کند.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت مربوط به یک یا دو قطعنامه و یا مصوبه بین المللی نمی شود، افزود: رژیم اسراییل مصوبه های مجامع عمومی و شورای امنیت درباره اسکان غیرقانونی و نیاز به بازگشت پناهندگان فلسطینی را نیز نقض کرده است.

وی دلیل این اقدامات رژیم اشغالگر قدس را حمایت های دولت آمریکا دانست و افزود: آمریکایی ها هر زمانی که صهیونیست ها دچار مساله می شوند از حق وتو در شورای امنیت استفاده می کنند.

تحلیلگر هندی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا تاکنون 30 بار از حق وتو برای حفاظت از منافع رژیم صهیونیستی استفاده کرده، افزود: آنچه اسراییل در غزه یا هرجای دیگری همچون نوار باختری و جنوب لبنان انجام می دهد براساس قوانین بین الملل جرم محسوب می شود.

وی ادامه داد: رژیم اسراییل قدرتی سلطه گر است و شرایط زندگی انسان ها از زمانی که فلسطین را به تصرف درآورد، تغییر داده است .

ظفرالاسلام خان ضمن تاکید بر اینکه مسوولیت کشورهای جهان کشاندن رژیم اسراییل به دادگاه بین المللی، گفت: متاسفانه برخی کشورها نیز با سیاست های مجرمانه اسراییل و آمریکا هماهنگ شده اند و علیه جرم و جنایت اقدام نمی کنند.

وی ادامه داد: سران سیاسی و نظامی اسراییل باید در دادگاه بین الملل حاضر شوند و اقدامات تنبیهی علیه آنها صورت گیرد؛ همانطور که درباره لیبریا، رواندا و بوسنی این اتفاق افتاد.

آساق * 3 * 1519 * 261 *
کد N492297