معاون دبیرکل حزب الله: لبنانی های تفاهم کنند، داعش نمی تواند اهدافش را محقق کند

لبنان,حزب الله,شیخ نعیم قاسم

بیروت – ایرنا - « شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره خطرهایی بزرگ برای لبنان هستند اما این بدان معنا نیست که می توانند اهداف خود را محقق کنند.

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم در گفت وگو با روزنامه لبنانی السفیر که در شماره روز سه شنبه آن منتشر شد، اظهار داشت:اگر به شکلی صحیح و موثر از اقدامات داعش و جبهه النصره جلوگیری کنیم ، اهداف آنها هرگز محقق نخواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت حل شجاعانه مسئله عرسال و آزادی سازی نظامیان ربوده شده از چنگ داعش و جبهه النصره، خواستار پایان عملیات متقابل ربایش و کشاندن لبنان به مسیری که تروریست های تکفیری می خواهند، شد.

دیروز بیشتر مناطق لبنان بویژه بقاع شمالی با دلیل ربایش ها و گروگان گیری های متقابل ملتهب شد اما با مداخله نیروهای امنیتی و ارتش و برخی شخصیت ها و گروه های سیاسی تا حدودی فروکش کرد اما این آتش زیر خاکستر هر لحظه آماده شعله ور شدن است.

معاون دبیرکل حزب الله از گروه 14 مارس خواست تا به توجیه تکفیری ها پایان دهد و خطاب به آنها تاکید کرد که این تروریست های تکفیری به هیچکس رحم نمی کنند و حتی شما را تکفیر می کنند.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: گزینه صحیح این است که با هم بنشینیم و درباره موضوعات مختلف و راه حل آنها توافق و تفاهم کنیم و سرزنش کردن ها راه حل نیست.

وی همچنین اظهارداشت: انتشار« سم های اختلاف » توسط رسانه ها هیچ چیز را تغییر نمی دهد و شما را به هدفتان نمی رساند، نمایش های خیابانی به حل مسائل آنگونه که می خواهید کمک نمی کند، بلکه بهترین راه اعتراف به لبنان به عنوان کشوری متنوع است که تنها تفاهم ملت بر آن حکومت می کند.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: هیچ طرفی در لبنان قدرت منزوی کردن طرف های دیگر را ندارد و هیچ طرفی نمی تواند کشور را به هر طرفی که می خواهد ببرد.

وی در پاسخ سئوالی اظهارداشت: تحرک بین المللی تحت نظارت آمریکا برای مبارزه با تروریسم، حرکتی جدید برای پایان دادن به خطر تکفیری ها نیست.

شیخ نعیم قاسم گفت: این تحرک بین المللی درصدد است تا طوری برنامه ریزی کند که بتواند از خطر تکفیری ها به عنوان مترسک در هر مکانی که خود خواست برای کسب دستاوردهای سیاسی استفاده کند.

« باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا قرار است فردا چهارشنبه راهبرد مبارزه با گروه تروریستی داعش را اعلام کند.

خاورم ** 1324
کد N492264