ظریفیان در گفت‌وگو با ایسنا:

اختلاف درونی اصلاحات را قبول ندارم/ یک تغییر نرم در شورای شهر رخ داد

شوراي شهر تهران,اصلاح‌طلبان

یک عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: انتخاب چمران به عنوان رئیس شورای شهر تهران یک تکانه یا دگردیسی در این شورا ایجاد نکرده است.

غلامرضا ظریفیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که تغییر رئیس شورای شهر موجب تغییر در توازن سیاسی این شورا نشد، گفت: اصلاح‌طلبان پیش از این امتیازات کمی به ویژه در هیأت رئیسه کسب کرده بودند.

وی در ادامه افزود: طی سال گذشته ما شاهد خروج چند تن از اصلاح طلبان از شورای شهر بودیم و همچنین برخی به اهداف اصلاحات وفادار نبودند و رأی خود را به اصلاحات ندادند. اما این اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی نبود و از ابتدا در ترکیب شورای شهر شکنندگی وجود داشت.

این فعال سیاسی همچنین با بیان این‌که تغییر رئیس شورای شهر موجب ایجاد صف‌آرایی یا دگردیسی نشده است، افزود: نباید این‌گونه تصور کرد که همه اعضای شورای شهر از یک طیف خاص هستند اما در یک سال گذشته در شورای شهر تهران جریان اعتدالی و نزدیک به سیاست‌های دولت کنونی فعال بوده و در مجموع شورای شهر از افراط‌گری به دور بوده است. به نظر من این حرکت در شورای شهر ادامه می‌یابد و معتقد نیستم که انتخاب چمران به عنوان رئیس شورای شهر ابزاری برای تحرک اصولگرایان است.

ظریفیان در ادامه با اشاره به این‌که کنار رفتن اصلاح طلبان از ریاست شورای شهر یک شکست نیست اما بر توازن سیاسی بی‌ تأثیر نیست، خاطرنشان کرد: این جایگاه‌ها می‌توانند فی‌نفسه نقش سیاسی هم داشته باشد. نوع رویکرد مسجدجامعی در تعامل با اعضای شورای شهر و اصولگرایان رویکردی اعتدالی بود و وی تلاش می‌کرد که تفاهمی میان اعضای شورای شهر ایجاد شود و این شورا از فضای جنجالی و سیاست‌زدگی دور شود.

به گفته وی، اصولگرایان نیز به این نتیجه رسیده‌اند که باید از اتفاقات هشت سال گذشته دوری کنند. در این فضا هم اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و هم مستقلین در اداره امور به هم نزدیک شده‌اند.

این عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در ادامه گفت: من اعتقاد ندارم که اختلافات درونی اصلاح طلبان موجب رأی آوردن چمران شد، من معتقدم تغییر کیفی و اساسی در شورای شهر رخ نداده و یکی دو نفر که نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستند نقش کلیدی در انتخاب رئیس شورا داشتند.

ظریفیان در پایان افزود: نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان انتخاب رئیس شورای شهر را به صف‌بندی تبلیغاتی تبدیل نکردند و به نظر من یک تغییر نرم در شورای شهر رخ داد و امکان دارد این اتفاق به طور برعکس در سال بعد رخ دهد.

انتهای پیام

کد N492259