انصاری‌راد در گفت‌وگو با ایلنا:

اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که با یکدیگر متحد باشند/خاتمی نمونه بارز اصلاح‌طلبی است

سیاست داخلی

انصاری‌راد اختلافات سلیقه‌ای را دیگر چالش اصلاح‌طلبان دانست و افزود: البته این اختلافات سلیقه‌ای، محلی برای اعتنا و توجه نیستند و من از اصلاح‌طلبان می‌خواهم تا نگاه بلندتری داشته باشند و از برخی از انگیزه‌ها و تمایلات صرف نظر کنند و بیش از هر چیز مصالح کشور، منافع ملت و حفظ مملکت را مد نظر خویش داشته باشند.

یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب‌ تاكید كرد: اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که با یکدیگر متحد باشند و اختلافات را کنار بگذارند و یکسره در جهت اجرای قانون اساسی، آزادی انتخابات و تشکیل مجلسی که نماینده همه ملت باشد، حرکت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به پایگاه اجتماعی اصلاحات گفت: من از سال‌های پیش گفته‌ام که عرض و طول اصلاح‌طلبی به اندازه عرض و طول همه کشور است.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان از پایگاه وسیع اجتماعی برخودار هستند، اظهار داشت: وضعیت اصلاح‌طلبان از این نظر که دارای پایگاه اجتماعی وسیعی هستند، در بهترین حالت است و برای یک جناح که اهل سیاستگذاری و اهل سیاست است، چیزی از این بهتر نیست که مملکت با تفکر او هماهنگ و همراه باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به شاخصه‌های موجود در میان اصلاح‌طلبان تصریح کرد: مسائلی چون اخلاق، فرهنگ، عشق و علاقه و ایمان به اسلام و کشور و مصالح ملت از شاخصه‌های اصلاح‌طلبی است که بسیاری از اصلاح‌طلبان مصادیق این شاخصه‌ها هستند و نمونه بارز آن را می‌توان آقای خاتمی دانست.

انصاری‌راد با بیان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان در یکسال و نیم گذشته بهتر شده است، خاطر نشان کرد: انتخابات 24 خرداد نشان داد که اصلاح‌طلبی کاربرد موثر و مهمی دارد و می‌تواند نقش مهمی در کشور ایفا کند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ششم شورای اسلامی تاكید كرد: ممکن است اصلاح‌طلبان با یکدیگر در شیوه‌ها، ‌راهبردها و سلائق اختلافاتی داشته باشند ولی به این رسیده‌اند که با یکدیگر متحد باشند و اختلافات را کنار بگذارند و یکسره در جهت اجرای قانون اساسی، آزادی انتخابات و تشکیل مجلسی که نماینده همه ملت باشد، حرکت کنند.

وی در خصوص اینكه اصلاحات با چه آسیبی روبروست؟ ابراز داشت: مهمترین آسیب و خطری كه اصلاحات با آن روبروست، قدرت قاهر‌ه‌ای است كه مقابل اصلاحات ایستاده و از همه امكاناتی برخودار است بجز تفكر اصلاح‌طلبی.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اختلافات سلیقه‌ای را دیگر چالش اصلاح‌طلبان دانست و افزود: البته این اختلافات سلیقه‌ای، محلی برای اعتنا و توجه نیستند و من از اصلاح‌طلبان می‌خواهم تا نگاه بلندتری داشته باشند و از برخی از انگیزه‌ها و تمایلات صرف نظر کنند و بیش از هر چیز مصالح کشور، منافع ملت و حفظ مملکت را مد نظر خویش داشته باشند.

انصاری‌راد در پایان خطاب به اصولگرایان عنوان كرد: من به شدت دوست دارم و مایل هستم كه اصولگرایان نیز متحد شوند و در یك حزب واحد در انتخاباتی آزاد شركت كنند و ایده‌ها، آرمان‌ها و اهداف خود را به ملت ارائه كنند و اگر موفق از صندوق‌های رای بیرون بیایند، من اولین كس خواهم بود كه به آنها تبریك خواهم گرفت و درخدمت‌شان خواهم بود.

کد N492237