ارتش و امدادگران انگلیسی برای مبارزه با ابولا به سیرالئون اعزام می شوند

انگلیس,ابولا,سیرالئون

لندن - ایرنا- وزیر توسعه بین الملل انگلیس عصر روز دوشنبه گفت که نیروی نظامی و متخصصان انگلیسی برای کمک به دولت سیرالئون برای غلبه بر ویروس خطرناک ابولا، به این کشور اعزام می شوند.

به گزارش ایرنا، 'جاستین گرینینگ' وزیر توسعه بین الملل انگلیس عنوان کرد اعزام این نیروها بدنبال درخواست مستقیم دولت سیرالئون و سازمان بهداشت جهانی صورت می گیرد.

به گفته وزیر توسعه بین الملل انگلیس، این کشور قرار است با کمک نیروهای یاد شده، یک مرکز درمانی 62 تختخوابی برای قربانیان ویروس ابولا و محل استقرار نیروهای امدادگر بین المللی طی هشت هفته آینده در سیرالئون، ایجاد کند.

وی گفت که نیروهای نظامی انگلیس قرار است جهت کمک به جایابی این مرکز درمانی در نزدیکی شهر 'فری تاون' و ساخت آن، تا اواخر این هفته به سیرالئون اعزام شوند.

جاستین گرینینگ گفته است که انگلیس برای مبارزه با بیماری خطرناک ابولا در کشورهای غرب آفریقا متعهد شده است که 25 میلیون پوند پرداخت کند.

براساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، از زمان فراگیر شدن ویروس ابولا در اوایل سالجاری میلادی ، 2هزار و یکصد نفر در کشورهای گینه، لیبریا ، سیرالئون و نیجریه فوت کرده اند.

این گزارش حاکی است که 79 نفر امدادگر پزشکی نیز بدلیل ابتلا به این ویروس تاکنون جان خود را از دست داده اند.

شمار تلفات ناشی از ویروس ابولا در کشور سیرالئون تاکنون 491 نفر گزارش شده است.

از زمان شیوع ویروس ابولا تاکنون تنها یک فرد بریتانیایی به نام 'ویلیام پولی' به این ویروس خطرناک مبتلا شده است که وی نیز بعد از درمان در انگلیس بهبود یافت.

'ویلیام پولی ' شهروند انگلیسی که پس از ابتلا به ویروس خطرناک ابولا در سیرالئون، در بیمارستانی در شمال لندن تحت مراقبت های شدید پزشکی قرار داشت ، روز چهارشنبه هفته گذشته پس از بهبودی کامل، از این بیمارستان مرخص شد.

گفته می شود که برای درمان ویلیام پولی از داروی ' زی مپ' که هنوز مراحل آزمایشگاهی و تجربی اش پشت سر می گذارد، استفاده شده است.

ابولا که یکی از خطرناک ترین بیماری های شناخته شده است، درحال حاضر درمان قطعی و یا واکسن ندارد و از طریق تماس مستقیم با ترشحات و مایعات بدن بیمار منتقل می شود.

این نگرانی وجود دارد که این بیماری بدلیل رفت و آمدها و تماس ها میان اتباع کشورهای جهان، از کشورهای آفریقایی به دیگر مناطق جهان نیز سرایت پیدا کند .

اروپام** 5** 1552 **1917
کد N492191